Rezerwy: Stal II Brzeg – Żubry Smarchowice Śląskie 1:2

Druga drużyna przeważała, ale koniec końców musiała uznać wyższość wicelidera A-klasy.

To było chyba najlepsze spotkanie Stali II Brzeg w tym sezonie. Żółto-niebiescy znów jednak nie byli skuteczni, a do tego nie sprzyjały im decyzje sędziowskie.

Nasza drużyna znakomicie rozpoczęła to spotkanie. Już w 4. minucie prostopadłą piłkę otrzymał Szymon Kutyła i pokonał bramkarza gości. Niespełna 120 sekund później mieliśmy już remis – znakomitym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mateja, nie dając żadnych szans Nowosielskiemu. To brzeżanie przeważali i mieli więcej z gry, lecz w 16′ ponownie stracili bramkę „z niczego”. Po rzucie wolnym i zawahaniu w naszym polu karnym futbolówka odbiła się od głowy Zioły i przelobowała naszego bramkarza. Stalowcy powinni mieć znakomitą szansę do wyrównania w 29. minucie. W sytuacji sam na sam w polu karnym ewidentnie faulowany był Nędzyński, ale gwizdek arbitra milczał. Tylko prowadzący zawody Dymitr Zubal wie, dlaczego nie zdecydował się na odgwizdanie jedenastki. Nasi zawodnicy mogą też mieć pretensje do samych siebie, bo nie wykorzystali kilku dobrych szans, a raz obili poprzeczkę.

Po zmianie stron ekipa Żubrów cofnęła się jeszcze bardziej. Żółto-niebiescy przejęli inicjatywę, lecz mieli problemy z podejmowaniem decyzji bezpośrednio przed szesnastką. Strzały oddawali Wojciechowski, Zalewski, Bielecki oraz Sajdyk, ale futbolówka ani razu nie wylądowała w siatce i to rywale zwyciężyli w Brzegu 2:1.

– Zaczęliśmy idealnie, żeby po 10 minutach stracić prowadzenie przez nasze błędy w obronie. Zagraliśmy po raz kolejny dobre spotkanie, lecz brakło nam spokoju w strefie wysokiej. Nie jestem tylko w stanie zrozumieć co musi się wydarzyć, żeby sędziowie zaczęli dyktować ewidentne rzuty karne – powiedział po końcowym gwizdku trener Damian Dziura.