Podsumowanie sezonu w Akademii: drużyna rezerw

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Powoli rozpoczynamy podsumowania zakończonego sezonu 2022/23. Na pierwszy ogień idzie drużyna rezerw, która - choć koniec końców zajęła tylko 6. miejsce w tabeli - była o włos od awansu do Klasy Okręgowej.

Dla naszych chłopaków był to słodko-gorzki sezon. Z jednej strony naprawdę musimy docenić ten rezultat, bo przecież żółto-niebiescy byli beniaminkiem rozgrywek A-klasy. Dla wielu z nich były to pierwsze występy w piłce seniorskiej, a niejednokrotnie musieli się mierzyć ze znacznie bardziej doświadczonymi rywalami. Z drugiej zaś strony cieniem kładzie się bardzo przeciętna runda wiosenna.

Po jesieni Stalowcy zajmowali 3. miejsce w tabeli, ze stratą dwóch oczek do drugiego w stawce LZS-u Rybna. Imponująca szczególnie była seria, jaką w drugiej części tej rundy zanotowali nasi młodzi piłkarze. Zimą kadra została znacząco osłabiona – odszedł m.in. najlepszy strzelec Michał Kaczmar, bramkarz Ignacy Nowosielski został wypożyczony do Sokoła Niemodlin, klub opuścili również m.in. Daniel Bielecki, Kacper Urysz, Jakub Janczak, Szymon Widziak, Szymon Kutyła czy Adrian Ferkaluk. Zmienił się także szkoleniowiec – Damiana Dziurę zastąpił Dariusz Żak.

Nowy trener musiał budować zespół niemal na nowo, bez kilku ważnych ogniw, za to z kilkoma zawodnikami z ekipy juniorów młodszych, dla których było to pierwsze przetarcie w seniorskim futbolu. Wiosną naszym piłkarzom przytrafiło się już znacznie więcej wpadek, szczególnie z zespołami z dolnej strefy tabeli – z pewnością można było zapobiec utracie punktów w meczach z ekipami z miejsc 10-12, czyli Olimpią Lewin Brzeski (2:2), Widawą Wilków (3:3) i Śląskiem II Łubniany/Brynica (1:2). Ostatecznie brzeżanie w drugiej części sezonu zgarnęli 21 punktów.

Koniec końców Stal II Brzeg zakończyła rozgrywki na 6. pozycji, tracąc do LKS-u Rybna trzy oczka. I tych trzech punktów zabrakło naszemu zespołowi do awansu – jak się bowiem później okazało, zespół z Rybnej zyskał promocję do Klasy Okręgowej bez gry, gdyż z udziału w barażach zrezygnowała Racławia Racławice Śląskie. Stalowcy w tym sezonie dotarli również do finału terytorialnego Pucharu Polski, gdzie ulegli LZS-owi Starościn 1:4. Różnie możemy oceniać zakończony sezon, ale z pewnością był on dla naszych młodych chłopaków cennym doświadczeniem.

MIEJSCE W TABELI A-KLASY: 6.

BILANS: 14 zwycięstw, 5 remisów, 7 porażek

BRAMKI: 68:36

NAJLEPSZY STRZELEC: Michał Kaczmar (10 goli)

Tabela A-klasy (źródło: pilkaopolska.pl)

 

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn