MKS Gogolin – Stal Brzeg 1:5

Piłkarze brzeskiej Stali odnieśli pewne zwycięstwo w Gogolinie, choć w pierwszej połowie rywal narobił im trochę problemów.

Brzeżanie dosyć szybko otworzyli wynik. W 17. minucie idealną centrę Michała Szymczyka głową wykończył Michał Sypek i Stalowcy prowadzili 1:0. To nasi zawodnicy zdecydowanie przeważali i znacznie dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz gospodarze po jednym z nielicznych stałych fragmentów gry zdołali doprowadzić do wyrównania. W 27. dośrodkowanie w naszą szesnastkę i niepewne wyjście z bramki Roberta Winogrodzkiego wykorzystał Kaczka, z bliska trafiając do siatki. Gol stracony w takich okolicznościach nieco wybił żółto-niebieskich z rytmu i choć brzeżanie przed zmianą stron mieli jeszcze dwie wyborne okazje do wyjścia na prowadzenie, to rezultat brzmiał 1:1.

W drugiej połowie nasi piłkarze ruszyli od początku na rywala i to przyniosło bardzo wymierne skutki. W 51. Maciej Rakoczy wszedł w pole karne i mocnym strzałem przy słupku zdobył gola na 2:1. Już chwilę później mieliśmy dwubramkowy zapas nad gogolinianami. Ponownie świetnie wrzucił Michał Szymczyk i znów akcję strzałem głową zakończył jego imiennik. Dla Michała Sypka był to już dublet. Obraz gry już się nie zmienił, a miejscowi coraz bardziej opadali z sił, czego efektem były kolejne bramki. W 75. minucie strzał Dawida Poniewierskiego z najbliższej odległości dobił Jakub Kowalski, trafiając na 4:1, natomiast w doliczonym czasie gry Patryk Drożyński wyskoczył najwyżej w polu karnym i uderzeniem głową ustalił końcowy wynik na 5:1.

Generalnie był to mecz bez większej historii, ale należy pochwalić brzeżan, że dobrze wykonali swoją robotę, zgarniając trzy oczka. Teraz przed nami spotkanie z LKS-em Domaszkowice, gdzie z pewnością będziemy chcieli zrewanżować się rywalom za stracone jesienią punkty. Walka trwa!