Historia meczów Stali z Odrą Wodzisław

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Historia starć Stali Brzeg z Odrą Wodzisław Śląski, najbliższym rywalem żółto-niebieskich, obejmuje tylko trzy spotkania.

Przez wiele lat oba zespoły dzieliła duża różnica klas rozgrywkowych, głównie za sprawą tego, iż wodzisławianie rywalizowali w ekstraklasie (nieprzerwanie w latach 1996-2010).

Do pierwszego pojedynku pomiędzy Stalą a Odrą doszło we wrześniu 2021 roku, gdy nasi przeciwnicy byli świeżo upieczonym beniaminkiem III ligi. Stalowcy jechali do Wodzisławia Śląskiego po trzech spotkaniach bez zwycięstwa i niestety serię tą przedłużyli. Po bardzo dobrej pierwszej połowie żółto-niebiescy prowadzili 1:0, gdy futbolówkę do siatki skierował Pavlo Koval. Rezultat mógł i powinien być jeszcze wyższy, dlatego trudno było wytłumaczyć to, co stało się z drużyną Arkadiusza Batora po przerwie. Brzeżanie całkowicie „siedli”, co w 82. minucie wykorzystał Wenglorz, a w doliczonym czasie gry Chiliński i Odra ostatecznie wygrała 2:1.

W rundzie rewanżowej mecz miał zdecydowanie mniejszą dramaturgię, a najważniejsze, że zakończył się triumfem naszego zespołu. Bramki padały w nim dopiero po zmianie stron. W 54. minucie po dalekim wrzucie z autu w szesnastce rywali najlepiej odnalazł się Mateusz Lechowicz, dając nam prowadzenie. W 84. minucie rezultat na 2:0 ustalił Maksymilian Podgórski, dobijając z bliska strzał Michała Kuriaty.

Ostatni pojedynek, który odbył się jesienią to zdecydowana dominacja Stali i pewne zwycięstwo 3:0. Rezultat w 9. minucie otworzył Michał Maj, zaś po przerwie kolejne dwa gole dorzucił Damian Celuch. Była to pierwsza wygrana brzeżan po serii siedmiu kolejnych porażek z rzędu i zarazem ostatnie czyste konto naszego zespołu w meczu ligowym.

Historia bezpośrednich spotkań:

11.09.2021: Odra Wodzisław Śląski – Stal Brzeg 2:1 (bramki: Wenglorz, Chiliński – Koval)

23.04.2022: Stal Brzeg – Odra Wodzisław Śląski 2:0 (Lechowicz, Podgórski)

01.10.2022: Stal Brzeg – Odra Wodzisław Śląski 3:0 (Maj, Celuch 2)

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn