Historia meczów Stali z MKS-em

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Bilans bezpośrednich spotkań z MKS-em Gogolin - sobotnim rywalem Stali - jest bardzo korzystny dla żółto-niebieskich. Obie ekipy spotkają się ze sobą po raz szósty w XXI wieku.

Pierwsze starcie odbyło się w sezonie 2013/14, gdy Stal była beniaminkiem IV ligi opolskiej. Zespół prowadzony przez Waldemara Sierakowskiego pokonał wówczas MKS aż 3:0, a hat trickiem popisał się weteran ligowych boisk Tomasz Rabanda. Zwycięstwo udało się odnieść również w rundzie wiosennej, ale tym razem po bardziej wyrównanym boju. Ostatecznie żółto-niebiescy pokonali zespół z Gogolina po trafieniu Damiana Michalaka.

Nasi przeciwnicy w sezonie 2013/14 spadli z IV ligi, stąd na kolejne pojedynki z tą ekipą czekaliśmy do rozgrywek 2015/16. Tutaj mecze były dużo, dużo bardziej zacięte. Jesienią brzeżanie wygrali 1:0, ale bramkę zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry, gdy Michał Sikorski wykorzystał rzut karny. W rundzie rewanżowej natomiast oba zespołu podzieliły się punktami. Brzeżanie napierali, obijali poprzeczkę, ale ostatecznie nie trafili do siatki i mecz zakończył się remisem 0:0.

Ostatnie spotkanie odbyło się we wrześniu ubiegłego roku, w rundzie jesiennej rozgrywek IV ligi opolskiej. Piłkarze Stali, mimo ogromnej przewagi do przerwy przegrywali 0:1. W drugiej połowie żółto-niebiescy zdołali odwrócić losy meczu. Do siatki dwukrotnie trafił Maciej Rakoczy, a strzelanie w doliczonym czasie gry zamknął Michał Kuriata. Stal wygrała z MKS-em Gogolin 3:1.