ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg – Warta Gorzów

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Sobotni mecz Stalowców z Wartą Gorzów jest jedną z ostatnich szans, by żółto-niebiescy pozostali w walce o utrzymanie w III lidze.

W najbliższy weekend poznamy odpowiedzi na wiele pytań. Jeśli chodzi o brzeżan, mecz z Wartą będzie niezwykle istotny – gorzowianie bowiem wciąż nie są pewni utrzymania, a ewentualne zwycięstwo żółto-niebieskich przybliży nasz zespół do rywali na odległość trzech punktów (wówczas będziemy też mieli lepszy bilans bezpośrednich spotkań). W niedzielę również rozgrywki zakończy II liga i wtedy dowiemy się, ile zespołów z województwa dolnośląskiego opuści te rozgrywki (co ma oczywiście wpływ na liczbę spadkowiczów z III ligi). Sytuacja jest więc dosyć złożona, ale nasi piłkarze przede wszystkim sami muszą sobie pomóc, wygrywając z Warciarzami.

Klub Sportowy Warta Gorzów powstał w 1945 roku. Przez lata największym sukcesem Warciarzy były występy na poziomie międzywojewódzkim oraz w III lidze, na którym to szczeblu aż do końcówki lat 90. występowali piłkarze z Gorzowa. Na początku XXI wieku rozwiązano jednak sekcję piłkarską. Odbudowy klubu podjęto się w roku 2008 i od tego czasu Warta mozolnie, od B-klasy pięła się po szczebelkach piłkarskiej drabiny, by w 2018 roku wylądować po wielu latach przerwy w III lidze! Zderzenie z tą klasą rozgrywkową było dość bolesne, bo zakończyło się spadkiem. Czwartoligowa banicja trwała jednak tylko rok, a w 2020 roku gorzowianie znowu powrócili do III ligi, gdzie przez ostatnie dwa sezony zajmowali 15. miejsce (tuż nad strefą spadkową). Szczególnie trudne były dla nich poprzednie rozgrywki, gdy po słabej rundzie jesiennej Warciarze dopiero na ostatniej prostej uniknęli relegacji, a to wszystko dzięki bardzo udanej rundzie rewanżowej.

W tym sezonie nasi przeciwnicy znowu walczą o uniknięcie spadku. Po rundzie jesiennej Warta plasowała się na 13. pozycji w tabeli i to samo miejsce gorzowianie zajmują obecnie. W 2023 roku podopieczni Mateusza Konefała punktują podobnie jak Stalowcy, lecz wciąż nie daje im to spokoju. Ewentualne zwycięstwo niebiesko-bordowych w Brzegu może zapewnić im utrzymanie już w sobotę. Stawka tego starcia jest więc ogromna.

Warta w bieżących rozgrywkach wygrała 9-krotnie, 10 razy zremisowała i 12 razy przegrała. Łączny dorobek 37 punktów, jak już wspomnieliśmy, plasuje tą drużynę na 13. miejscu w tabeli III ligi, które na pewno na koniec sezonu da utrzymanie. Bilans bramkowy naszych sobotnich przeciwników to 38:54, a najlepszym strzelcem ekipy trenera Konefała jest Karol Gardzielewicz (12 goli).

Sobotnie starcie będzie ósmym w historii meczem pomiędzy Stalą a Wartą Gorzów. Historię wcześniejszych pojedynków opisaliśmy w osobnym artykule – TUTAJ.

Przed nami mecz o niesamowicie dużym ciężarze gatunkowym – być może jedno z najważniejszych starć w ostatnich latach. Stalowcy, by przedłużyć swoje nadzieje na realną walkę o utrzymanie, bezwzględnie muszą pokonać Warciarzy. Przyjezdni z kolei mogą już w sobotę zapewnić sobie ligowy byt, więc z pewnością również będą szukali trzech oczek. Możemy być pewni jednego – czekają nas ogromne emocje. W tym miejscu serdecznie zapraszamy naszych kibiców i prosimy o jak najgłośniejszy doping!

32. kolejka III ligi (grupa 3)

Stal Brzeg – Warta Gorzów

03.06.2023 (sobota), godz. 14:00

Stadion Miejski w Brzegu

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn