Przed nami ostatni domowy mecz żółto-niebieskich w tym sezonie i zarazem pojedynek, którego stawką jest awans do III ligi. W sobotę do Brzegu przyjedzie Start Namysłów.
Start Namysłów to jeden z najbardziej zasłużonych klubów na Opolszczyźnie. Czerwono-czarni istnieją od 1952 roku, a największe sukcesy osiągali w latach 90. ubiegłego wieku, kiedy to przez cztery lata grali w II lidze (drugi poziom rozgrywkowy w Polsce). Ostatni czas NKS spędził w Klasie Okręgowej, z której to wydostał się po czterech latach. W minionych rozgrywkach podopieczni trenera Bogdana Kowalczyka pewnie wygrali całą ligę, kończąc sezon z 3 punktami przewagi nad OKS-em Olesno.
Choć Start jest beniaminkiem rozgrywek, to przed sezonem wielu obserwatorów stawiało go w roli czarnego konia IV ligi opolskiej. I tak się właśnie dzieje – sobotni goście punktują bardzo dobrze, plasując się na 5. pozycji w tabeli. Namysłowianie potrafią sprawić problemy każdemu zespołowi i bez wątpienia są jedną z silniejszych ekip w lidze. Czerwono-czarni w bieżących rozgrywkach zgromadzili 42 punkty, wygrywając 13 spotkań, 3 remisując i 8 przegrywając (bilans bramek 51:33). Najskuteczniejszym strzelcem NKS-u jest Herve Bostan Amani – autor 10 trafień.
Sobotni pojedynek będzie 13. meczem pomiędzy tymi ekipami w XXI wieku. Bilans jest zdecydowanie korzystniejszy dla przeciwników – trzykrotnie zwyciężyła Stal, dwa razy padł remis i aż 7-krotnie triumfował Start. Jesienią pewnie i zdecydowanie wygraliśmy w Namysłowie 4:1. Bramki dla żółto-niebieskich zdobywali wówczas Eryk Sobków (dwie), Waldemar Gancarczyk i Maciej Rakoczy.

Drużyna Stali w rundzie jesiennej jest niemal bezbłędna. Aktualnie notujemy serię 10 zwycięstw z rzędu, a także 8 czystych kont pod rząd. Liczby te robią wrażenie, ale żeby przypieczętować ten sezon sukcesem w postaci awansu do III ligi, musimy wygrać jeszcze jedno spotkanie. A że chcemy dokonać tego przed własną publicznością, to żółto-niebiescy w sobotę z pewnością dadzą się siebie wszystko. Szanujemy dokonania Startu w tym sezonie, jest to naprawdę dobra drużyna, ale my gramy o zwycięstwo!
Wszystkich kibiców zapraszamy na to spotkanie. Przypominamy, że wstęp na mecz ze Startem będzie darmowy, a bramy stadionu otwieramy już o godzinie 14:00. Oprócz niezwykle ważnego meczu naszej I drużyny – w sobotę od godziny 9:00 do 12:00 odbędzie się również festyn z Okazji Dnia Dziecka. To będzie dzień pełen emocji, i mamy nadzieję, że z pozytywnym zakończeniem dla nas wszystkich. Do zobaczenia na trybunach!
25. kolejka IV ligi opolskiej
Stal Brzeg – Start Namysłów
30 maja (sobota), godz. 15:00
Stadion Miejski w Brzegu