ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg – Carina Gubin

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Kolejny z serii ważnych meczów przed naszą drużyną. Już w piątek żółto-niebiescy na Stadionie Miejskim w Brzegu zmierzą się z Cariną Gubin.

Na dużą wagę tego spotkania wskazują dwa fakty. Po pierwsze, sytuacja obu drużyn w tabeli wygląda słabo – Stalowcy znajdują się w strefie spadkowej, a do zespołów będących „nad kreską” tracą cztery punkty, z kolei Carina w tej strefie spadkowej może znaleźć się już po najbliższej kolejce. Gubinanie szczególnie w ostatnich meczach nie zachwycają, gdyż doznali trzech porażek z rzędu. Po drugie, warto zwrócić uwagę, że do końca rundy pozostało już tylko sześć spotkań, a to oznacza coraz mniej okazji na poprawę swojej pozycji. Żaden z zespołów nie chce przecież spędzić zimowej przerwy w strefie spadkowej.

Klub piłkarski „Carina” został założony w 1950 roku, lecz na przestrzeni tych lat funkcjonował pod wieloma nazwami: Spójnia/Sparta, Polonia, Gubinianka, Granica, a od roku 1975 już jako „Carina” (od nazwy sponsora – zakładów przemysłu skórzanego). Do największych sukcesów klubu należy zajęcie 2. miejsca w tabeli I klasy mistrzowskiej, która wówczas była III poziomem rozgrywkowym. Miało to miejsce w bardzo zamierzchłych czasach, bo w roku 1952. Później, przez wiele następnych lat futbol w Gubinie nie stał na najwyższym poziomie. Dość powiedzieć, że przez większość XXI wieku Carina występowała w Klasie Okręgowej. Bardzo duży krok do przodu w historii gubińskiej piłki został postawiony w sezonie 2020/21, kiedy to „Obuwnicy” wygrali IV ligę lubuską i awansowali do ligi III. Pierwszy rok na tym poziomie rozgrywkowym można uznać za udany, gdyż zielono-czarni utrzymali się, zajmując na koniec sezonu 14. pozycję.

W przerwie pomiędzy sezonami Carina dokonała jedynie kosmetycznych zmian kadrowych. Z zespołu odeszli co prawda m.in. Gracjan Komarnicki czy Cyprian Poniedziałek, a więc kluczowi zawodnicy drużyny trenera Kopernickiego, lecz w ich miejsce ściągnięto kilka ciekawych nazwisk. Działacze szukali wzmocnień głównie na Dolnym Śląsku, stąd chociażby cztery transfery z rezerw Zagłębia Lubin.

Przyszli: Jakub Banach (Bałtyk Koszalin), Kajetan Frankowski (Sparta Rudna), Damian Płonka (Górnik II Zabrze), Marcel Tupaj (Górnik Złotoryja), Adam Borkowski, Wiktor Maliszewski, Kacper Laskowski, Dominik Więcek (wszyscy z Zagłębia II Lubin).

Odeszli: Gracjan Komarnicki (Stal Jasień), Maciej Magdziak (Tęcza Krosno Odrzańskie), Joao Guimaraes (MSK Snina – Słowacja), Cyprian Poniedziałek (Stilon Gorzów).

Przed sezonem prezes Cariny zaznaczał, że drugi sezon w III lidze może być znacznie trudniejszy. „Mierzymy siły na zamiary, zwłaszcza po niezbyt udanej rundzie wiosennej w poprzednim sezonie. Może nam doskwierać wspomniany brak napastnika. Marzy mi się środek tabeli i jeśli uda się osiągnąć taką pozycję, to będzie dla nas bardzo dobry wynik” – tak mówił na początku sierpnia pan Andrzej Iwanicki w rozmowie z portalem Gubin Nasze Miasto. Przeczucia prezesa sprawdziły się, bo Obuwnicy jak na razie punktują bardzo przeciętnie i znajdują się na 15. miejscu. Dorobek 11 punktów (3 zwycięstwa, 2 remisy, 6 porażek, bilans bramek 13:22) jest dokładnie taki sam, jak będącej w strefie spadkowej Odry Wodzisław Śląski. Gubinianie potrafili już w tym sezonie pozytywnie zaskoczyć, chociażby wygrywając bardzo wysoko z Wartą Gorzów (3:0), a także zwyciężając w Goczałkowicach (2:0) i Głogowie (3:1), lecz ostatnio raczej zawodzą i po trzech przegranych z rzędu zielono-czarni osunęli się w dolne rejony tabeli. Dodajmy jeszcze, że najlepszym strzelcem naszych rywali jest Jakub Ryś, mający na swoim koncie cztery trafienia.

Stal zagra z Cariną po raz trzeci w historii. Poprzednie pojedynki w skrócie przybliżyliśmy w osobnym artykule – TUTAJ.

Bardzo ważny pojedynek czeka w piątkowe popołudnie naszych zawodników. Obie ekipy zamierzają zgarnąć trzy punkty, by nie ugrzęznąć w dole tabeli na dobre. Stalowcy mają swoje problemy kadrowe, lecz nieraz już pokazali, że z trudnych sytuacji potrafią wychodzić. Tak było przed rokiem i wierzymy, że tak będzie i tym razem. Z pozytywnym nastawieniem zapraszamy wszystkich na Stadion Miejski w Brzegu i prosimy o wsparcie dla naszych piłkarzy.

12. kolejka III ligi (grupa 3)

Stal Brzeg – Carina Gubin

14.10.2022 (piątek), godz. 15:00

Stadion Miejski w Brzegu

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn