ZAPOWIEDŹ: Pogoń Prudnik – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Wyjątkowo w środę brzeżanie rozegrają swój przedostatni mecz w sezonie 2023/24. Wyjazdowym przeciwnikiem żółto-niebieskich będzie Pogoń Prudnik.

To będzie bardzo, bardzo ważna kolejka dla Stalowców, którzy nie tylko muszą wygrać, ale liczyć także na potknięcie lidera z Ozimka. HKS gra natomiast bardzo wymagający pojedynek z KS iPrime Bogacica, który może zadecydować o losach walki o awans do III ligi. Niezależnie od wyniku Małejpanwii, podopieczni trenera Pawła Schmidta muszą zrobić swoje, bowiem w starciu z Pogonią będą absolutnym faworytem.

Pogoń Prudnik to jeden z bardziej zasłużonych klubów piłkarskich na Opolszczyźnie. Założony w 1945 roku, największe sukcesy odnosił w latach 50., 60. i 70. ubiegłego wieku, występując w tym czasie na poziomie III ligi, będąc nawet blisko wywalczenia promocji na drugi poziom rozgrywkowy. XXI wiek to dla biało-niebieskich raczej ciężkie czasy i rywalizacja pomiędzy „Okręgówką” a IV ligą. W ubiegłym sezonie prudniczanie po niezwykle dramatycznych barażach ze Skalnikiem Gracze wywalczyli awans do IV ligi, gdzie jak na razie wiedzie im się bardzo kiepsko i od kilku tygodni wiadomo, że Pogoń powróci do Klasy Okręgowej. Bodźcem do lepszej przyszłości dla futbolu w Prudniku ma być powstający nowy stadion, choć na razie nasi rywale rozgrywają domowe spotkania na tymczasowym obiekcie przy ul. Włoskiej.

W IV lidze Pogoń zderzyła się z bardzo brutalną rzeczywistością, bo tak należy uznać dorobek trzech oczek, wywalczony w dotychczasowych 28 meczach, ostatnią pozycję i zdecydowanie najgorszy bilans bramek (21:123). Jedyny triumf biało-niebieskich miał miejsce jesienią, w pojedynku z MKS-em Gogolin (1:0). Oprócz tego zespół prowadzony przez trenera Mariusza Półchłopka doznał 27 porażek, choć wiosną kilka spotkań naszych środowych przeciwników było naprawdę „na styku” – mowa chociażby o starciach z Małąpanwią Ozimek (0:1), Odrą II Opole (2:3), Fortuną Głogówek (0:1) czy LZS-em Piotrówka (2:4). Prudniczanie więc, choć przegrywają, to potrafią pokazać charakter i postawić się rywalowi, a zapewne tak samo będzie w środę. Dodajmy jeszcze, że najlepszym strzelcem naszych przeciwników jest Djal Augustin – autor 5 trafień.

W rundzie jesiennej Stalowcy rozbili Pogoń Prudnik aż 11:0… i w zasadzie na tym możemy skończyć opis tego wyjątkowo jednostronnego spotkania. Brzeżanom wychodziło na murawie niemal wszystko, a na listę strzelców wpisali się Jakub Chołast (dwukrotnie), Maksymilian Podgórski (dwukrotnie), Korneliusz Karolczak (dwa gole), Maciej Rakoczy (również dublet w jego wykonaniu), a także Dawid Poniewierski, Mateusz Dychus i Jerzy Zender.

To już przedostatnia kolejka i przedostatnia szansa na ligowe punkty. Chcąc pozostać w grze o upragniony awans musimy zgarnąć komplet oczek i innego scenariusza sobie nie wyobrażamy. Trzymajcie kciuki za naszą drużynę i wyczekujcie dobrych wieści z Prudnika!

29. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Pogoń Prudnik – Stal Brzeg 

29.05.2024 (środa), godz. 18:00

Stadion w Prudniku, ul. Włoska

fot. Janusz Pasieczny

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn