ZAPOWIEDŹ: Gwarek Tarnowskie Góry – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

W ostatnim III-ligowym akcencie 2022 roku nasi piłkarze udadzą się na wyjazd do Tarnowskich Gór, gdzie zmierzą się z miejscowym Gwarkiem.

Już teraz wiadomo, że niestety żółto-niebiescy zimę spędzą w strefie spadkowej III ligi. Ewentualne sobotnie zwycięstwo naszego zespołu znacznie przybliży brzeżan do bezpiecznej strefy (przy dobrym układzie pozostałych meczów) nawet na odległość jednego punktu, dlatego jest o co walczyć. Mamy nadzieję, że Stalowcy udanie zakończą tę nieudaną rundę.

Historia Gwarka Tarnowskie Góry sięga 1953 roku, lecz największe sukcesy tarnogórzanie zaczęli odnosić w XXI wieku. Awans do III ligi w sezonie 2016/17 rozbudził apetyty wśród miejscowych działaczy, którzy nieśmiało wspominali nawet o zamiarach wejścia na szczebel centralny! Najbliżej tego Gwarek był jako beniaminek, kiedy w sezonie 2017/18 bił się o awans ze Skrą, Górnikiem Polkowice i naszą Stalą. Ostatecznie tarnogórzanie zajęli 3. miejsce w tabeli, ale później rokrocznie osuwali się w końcowej klasyfikacji, plasując się kolejno na piątym, siódmym, dwunastym i trzynastym miejscu w końcowej klasyfikacji III ligi.

W letnim okienku transferowym klubowi działacze zrobili sporo, by zatrzymać ten niekorzystny trend i wydaje się, że kadra Gwarka została solidnie wzmocniona. Z zespołem ze srebrnego miasta pożegnał się Dawid Jarka – jedna z legend klubu, natomiast nazwiska w rubryce „przyszli” dawały nadzieję, że to będzie udany sezon dla ekipy Łukasza Ganowicza.

Przyszli: Maksym Gendera i Michał Rakowiecki (obaj z Piasta Gliwice), Sebastian Pączko i Jakub Trojanowski (obaj Polonia Bytom), Kacper Będzieszak (Ruch Chorzów), Mateusz Urbański i Mateusz Bednorz (obaj LKS Orzeł Miedary), Michał Biskup (Ruch Chorzów), Błażej Czuban i Jakub Siga (obaj z Zagłębia II Lubin), Bartosz Gałązkiewicz (Gwarek Ornontowice), Neison Antunes Pereira (Warta Zawiercie).

Odeszli: Sebastian Dworaczek i Oskar Ziemianek (obaj Orzeł Miedary – wypożyczenie), Maciej Tonia (ŁKS Łagów), Dawid Jarka, Michał Bodys i Patryk Timochina (wszyscy LKS Bełk), Mateusz Mielczarek (Zagłębie II Sosnowiec).

Rozgrywki 2022/23 tarnogórzanie rozpoczęli bardzo dobrze, po pierwszych dziewięciu kolejkach plasując się nawet w ścisłej czołówce tabeli (z bilansem 5 zwycięstw, 2 remisów i 2 porażek). Zespół Gwarka wysoki potencjał pokazywał przeważnie z ekipami z dolnej połówki tabeli (wygrane 4:1 z Miedzią II Legnica, 1:0 ze Stilonem czy chociażby 1:0 z LKS-em Goczałkowice), ale potrafił również zaskoczyć w starciu z faworytami ligi (zwycięstwo 1:0 z Polonią Bytom). Ostatnie tygodnie są w wykonaniu żółto-zielono-czarnych znacznie gorsze. Spośród siedmiu spotkań ligowych Gwarek wygrał tylko raz, trzy razy zremisował i trzy przegrał. Mimo to tarnogórzanie wciąż trzymają się na wysokiej, 7. pozycji w tabeli, z dorobkiem 23 punktów (bilans 6 zwycięstw, 5 remisów i 5 porażek, bramki 22:23). Podopieczni Łukasza Ganowicza nie są drużyną własnego boiska – w sezonie 2022/23 Gwarek u siebie tylko raz zgarnął komplet oczek. Najlepszym strzelcem naszych sobotnich rywali jest Michał Biskup – zdobywca 11 goli.

Zbliżający się pojedynek będzie dziesiątym oficjalnym meczem w historii pomiędzy Gwarkiem a Stalą. Wcześniejsze spotkania przybliżyliśmy w oddzielnym artykule – TUTAJ.

Przed nami trzecioligowe ostatki, a więc również ostatnia szansa w tym roku na polepszenie swojej sytuacji w tabeli. Żółto-niebiescy mają za sobą nieudane półrocze, ale liczymy na to, że poprawią nam humory i zdołają wygrać na niełatwym terenie w Tarnowskich Górach. Trzymamy kciuki za Stalowców i mamy nadzieję, że w sobotnie popołudnie będziemy mieli dla was dobre wieści!

17. kolejka III ligi (grupa 3)

Gwarek Tarnowskie Góry – Stal Brzeg

19.11.2022 (sobota), godz. 13:00

Stadion TS Gwarek, ul. Wojska Polskiego 2.

fot. Przemysław Nijakowski

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn