ZAPOWIEDŹ: Fortuna Głogówek – Stal Brzeg

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Już w niedzielę nasza drużyna ruszy na wyjazd po kolejne ligowe punkty. Rywal - Fortuna Głogówek - jest jednak bardzo niewygodnym i nieprzewidywalnym zespołem, a w dodatku będącym "na fali".

Fortuna Głogówek, a więc niedzielny rywal Stali jest solidnym reprezentantem IV ligi opolskiej. Drużyna Macieja Lisickiego stale notuje postęp – po awansie na poziom czwartoligowy w 2020 roku najpierw zajęła 15. miejsce, w kolejnym sezonie była to znacznie lepsza, 6. pozycja, a ubiegłe rozgrywki Fortuna zakończyła tuż za podium – na 4. miejscu.

Duża stabilizacja latem i utrzymanie niemal całej kadry z poprzedniego sezonu dawały nadzieję na to, że kibice Fortuny znów będą oglądali swój zespół w czołówce tabeli. Trener Lisicki pracuje z niemal tym samym składem osobowym od dłuższego czasu i widać, że przynosi to efekty.

Przyszli: Rafał Niespodziński (powrót po kontuzji), Michał Drescher (Odra II Opole), Patryk Dziony (Unia Krapkowice), Filip Stolarewski (Odra II Opole).

Odeszli: Tomasz Damrat (nie wznowił treningów), Kamil Szampera (kontuzja), Jakub Sadlej (Pogoń Prudnik).

Zespół z Głogówka sezon rozpoczął od pucharowej, nieco pechowej przegranej z Polonią Nysa (1:2), ale później było już tylko lepiej. Fortuna wygrała kolejne trzy spotkania, pozbawiając punktów kolejno Piasta Strzelce Opolskie (1:0), Pogoń Prudnik (2:1) i Polonię Nysa (1:0). Starcie z Victorią Chróścice zakończyło się natomiast remisem 2:2. Warto wspomnieć, że wszystkie trzy zwycięskie mecze były rozgrywane na Stadionie Miejskim w Głogówku. Czerwono-biali na własnym obiekcie są więc wyjątkowo wyrachowani i skuteczni. Dorobek 10 punktów plasuje naszych niedzielnych przeciwników na 2. pozycji w tabeli IV ligi – tuż za KS iPrime Bogacica, a przed brzeską Stalą. Czeka nas więc pojedynek o utrzymanie pozycji wicelidera.

Mecz Stali z Fortuną będzie 4. pojedynkiem pomiędzy tymi ekipami w XXI wieku. Pierwsze miały miejsce w sezonie 2000/01 na poziomie IV ligi – nasza drużyna, targana problemami organizacyjnymi (wówczas jako BTP Brzeg) przegrała inauguracyjne spotkanie z Willich/Fortuną Głogówek aż 2:10. W rundzie wiosennej brzeżanie znacznie bardziej postawili się rywalom, ulegając ostatecznie 2:3. Ostatnie spotkanie miało miejsce niespełna rok temu w rozgrywkach wojewódzkiego Pucharu Polski. Stalowcy pewnie wygrali w Głogówku 4:1.

Starcie 2. z 3. drużyną w tabeli to bez wątpienia jedno z ciekawszych spotkań tej serii gier. Nasi zawodnicy już w środę, pucharowym zwycięstwem nad Starowicami udowodnili, że ubiegłotygodniowa przegrana z Małąpanwią była tylko wypadkiem przy pracy. Fortuna swoimi dotychczasowymi wynikami zasłużyła na szacunek, ale liczymy na to, że żółto-niebiescy pokażą się ze swojej najlepszej strony i zgarną komplet oczek. Powodzenia drużyno!

5. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej 

Fortuna Głogówek – Stal Brzeg

03.09.2023 (niedziela), godz. 14:00

Stadion Miejski w Głogówku, ul. Damrota 12

fot. Przemysław Nijakowski

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn