Urząd Miasta w Brzegu wspiera brzeski sport

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

W lutym Urząd Miasta w Brzegu przyznał dotacje w ramach "otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w sferze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej" na 2023 rok.

Miasto Brzeg corocznie przeznacza znaczne środki na wsparcie klubów sportowych w Brzegu, będąc tym samym największym mecenasem sportu w naszym mieście. W roku 2023 Brzeskie Towarzystwo Piłkarskie Stal Brzeg otrzymało 325 000 złotych (w ubiegłym, 2022 roku było to 315 000 zł).

Gmina Brzeg jest największym partnerem brzeskiej Stali, a poprzez przekazywane środki znacznie przyczynia się do rozwoju klubu i popularyzacji sportu wśród brzeskiej młodzieży. Przypominamy, iż BTP Stal Brzeg oprócz drużyny seniorów prowadzi także Akademię Piłkarską, w której pod okiem kilkunastu trenerów trenuje ponad 200 młodych piłkarzy. O jakości szkolenia Akademii świadczy „srebrna gwiazdka” otrzymana w ramach Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN, a także liczne sukcesy – w samym 2022 roku było to chociażby 1. miejsce naszych trampkarzy w OLT i występy w barażach o CLJ U-15, awans drużyny rezerw do A-klasy oraz zdobycie terytorialnego Pucharu Polski czy liczne powołania zawodników do kadr wojewódzkich.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie i jesteśmy przekonani, że wszystkie nasze drużyny będą godnie reprezentować miasto Brzeg w 2023 roku. Szczególne podziękowania kierujemy do Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, który od lat przekazuje znaczne środki na wspieranie brzeskich klubów sportowych.

fot. Urząd Miasta w Brzegu

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn