Stal Brzeg – Warta Gorzów 2:0

Po bardzo dobrym spotkaniu Stalowcy pokonali Wartę Gorzów 2:0, zdobywając tym samym niezwykle ważne punkty w kontekście dalszej walki o utrzymanie w III lidze.

Żółto-niebiescy tego dnia byli bardzo dobrze dysponowani, w każdej formacji i przez całe 90 minut. Warto podkreślić, że zanotowaliśmy pierwsze czyste konto od października ubiegłego roku. Cała drużyna solidnie zapracowała na zwycięstwo i każdemu należą się słowa uznania. W ofensywie szczególne słowa uznania należą się rozgrywającemu świetne zawody Daniela Morysa i strzelca dwóch goli Dominika Bronisławskiego.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, lecz brakowało sytuacji bramkowych z obu stron. Rezultat udało się otworzyć tuż przed przerwą. Po dośrodkowaniu w pole karne do futbolówki próbował dość Daniel Morys, lecz został przewrócony i arbiter odgwizdał rzut karny. Pewnym egzekutorem został Dominik Bronisławski i prowadziliśmy 1:0. Po zmianie stron przewaga brzeżan była już znacząca i sytuacji, w których mogliśmy podwyższyć rezultat, było bardzo dużo. Udało się wykorzystać tylko jedną z nich. W 69. minucie świetną prostopadłą piłkę otrzymał Morys i minął już bramkarza, a formalności ponownie dopełnił Bronisławski. Bardzo skuteczna gra w defensywie praktycznie nie pozwoliła gościom na stworzenie żadnej okazji i Stalowcy bardzo pewnie dowieźli do końca wynik 2:0.

Walka o utrzymanie trwa. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło naszemu zespołowi przeskoczyć w tabeli ekipę Polonii Nysa. Przed nami ostatnie dwa mecze – z Rekordem Bielsko-Biała oraz Gwarkiem Tarnowskie Góry – i musimy zrobić wszystko, aby zdobyć w nich łącznie sześć punktów.