AWANS JEST NASZ! Stal Brzeg – Start Namysłów 3:0

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Awans jest nasz! Zawodnicy brzeskiej Stali pewnie pokonali Start Namysłów 3:0 i zapewnili sobie promocję na szczebel III-ligowy!

Mecz nie różnił się znacząco od pozostałych spotkań ligowych. Stal na murawie posiadała gigantyczną przewagę, która rosła z każdą kolejną minutą. Już w 7. minucie rezultat powinien otworzyć Eryk Sobków, ale będąc w polu karnym nie trafił w bramkę. Po drugiej stronie jedną okazję do interwencji miał Aleksander Firek. W 25. minucie wyszliśmy na prowadzenie. Z kontrą ruszył Mateusz Mozoła, wbiegł z piłką w pole karne i uderzył po długim słupku, zdobywając gola na 1:0. Kilkanaście minut później mieliśmy już dwubramkową przewagę. Tym razem po rzucie rożnym piłką spadła ma nogę Jakuba Kowalskiego, odbiła się jeszcze od nogi obrońców Startu i ostatecznie wpadła do siatki. Do przerwy było 2:0 i tylko 45 minut dzieliło nas od awansu do III ligi.

W drugiej odsłonie obraz meczu się nie zmienił, co więcej, zawodnicy Stali złapali nieco więcej luzu i konstruowali kolejne ataki. Bliski trafienia był Mateusz Dychus, próbował również Waldemar Gancarczyk, lecz trafiliśmy już tylko raz. W 67. minucie piłkarze Stali w swój firmowy sposób rozegrali rzut wolny, po długim zagraniu na Artura Łuczkiewicza i jego strzale głową piłka trafiła w słupek, ale dopadł do niej Eryk Sobków, trafiając z bliska na 3:0. Nic złego w tym meczu nie mogło nam się już stać, tym bardziej, że goście od 65. minuty grali w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Adriana Janeczka.

Zwycięstwo na jedną kolejkę przed końcem sezonu zagwarantowało naszej drużynie awans do III ligi. Awans wywalczony w wielkim stylu, bo z trwającą aktualnie serią 11 zwycięstw z rzędu. Z tego miejsca chcemy podziękować każdemu, kto dołożył cegiełkę do tego sukcesu – dziękujemy zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu, działaczom, sponsorom, zarządowi oraz kibicom.

25. kolejka IV ligi opolskiej 

Stal Brzeg – Start Namysłów 3:0

bramki: Mozoła 25′, Kowalski 37′, Sobków 67′

Stal: Firek – Waliś, J. Kowalski, Łuczkiewicz, M. Gancarczyk (77′ D. Kowalski), Chołast (79′ Rakoczy), Radziemski (70′ Bujakiewicz), W. Gancarczyk (82′ Kubik), Nowak (60′ Dychus), Mozoła, Sobków (70′ Chmielewski). Trener Zbigniew Smółka.

Stal bez kartek.

Sędziował Artur Chudala.

Widzów 600.

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn