Stal Brzeg – Górnik II Zabrze 3:3

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Błędy w defensywie, walka do końca i ostatecznie wyszarpany punkt - tak można podsumować sobotnie starcie Stalowców z rezerwami Górnika Zabrze. Brzeżanie po golu Grzegorza Ochwata w doliczonym czasie gry zremisowali z rywalami 3:3.

W pierwszej połowie dominacja żółto-niebieskich była dosyć widoczna. Nasi piłkarze oddawali sporo strzałów z dystansu – próbowali m.in. Mateusz Szela czy Bostan Amani. Stalowcy wyszli na prowadzenie w 33. minucie. Świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego głową wykończył Amani, zdobywając swoje pierwsze trafienie dla naszego zespołu. Wydawało się, że żółto-niebiescy kontrolują przebieg spotkania, aż tu nagle jeden z nielicznych wypadów gości zakończył się faulem w polu karnym – a przynajmniej tak tę sytuację zinterpretował arbiter. Jedenastkę w 44. minucie wykorzystał Korbecki i na przerwę schodziliśmy przy stanie remisowym.

Tym bardziej nikt nie spodziewał się tego, co stało się chwilę po przerwie. Najpierw, w 47. minucie zupełnie niepotrzebny faul w szesnastce popełnił Łukasz Piontek, a goście w osobie Rostkowskiego ponownie wykorzystali rzut karny. W 50′ było już 1:3. Szybki wypad zabrzan i dogranie wzdłuż bramki zamknął Zielonka, mierzonym uderzeniem pokonując Firka. Sygnał do ataku dostaliśmy w 54. minucie, gdy jeden z piłkarzy Górnika został ukarany drugą żółtą kartką. Od tego momentu brzeżanie ruszyli do ataku i mieli kilka wymarzonych okazji – najbliżej był Bronisławski i Sypek. Dopiero w 78. udało się strzelić gola kontaktowego. Piłkę na prawą nogę przełożył Bronisławski i uderzył mocno z dwudziestego metra, trafiając na 2:3. Wyrównanie nadeszło w doliczonym czasie gry. Po wrzutce „Deco” futbolówka trafiła na głowę Grzegorza Ochwata, który pewnie umieścił ją w siatce, zapewniając Stalowcom jeden punkt.

Szersza relacja będzie dostępna już wkrótce…

19. kolejka III ligi (grupa 3)

bramki: Amani 33′, Bronisławski 78′, Ochwat 90+5′ – Korbecki 44′ k, Rostkowski 48′ k, Zielonka 50′

Stal: Firek – Kuriata (70′ Ślesicki), Kulejewski, Kowalski, Maj, Piontek (52′ Ochwat), Czajkowski, Szela (52′ Sypek), Morys (75′ Dychus), Bronisławski, Amani (70′ Celuch). Trener Kamil Rakoczy.

Sędziował: Paweł Wrzeszczyński (Kalisz).

Żółte kartki (Stal): Amani, Czajkowski, Ślesicki, Bronisławski, trener Kamil Rakoczy.