Stal Brzeg – Fortuna Głogówek 3:0

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Udany występ Stalowców zwieńczony pewnym zwycięstwem "na zero z tyłu".

Nasi piłkarze bardzo dobrze weszli w mecz i kontrolowali jego przebieg praktycznie od początku do końca. Pierwsze dwa strzały w spotkaniu oddali jednak rywale, a szczególnie groźnie było w 7. minucie, kiedy to Aleksander Firek w sytuacji „sam na sam” powstrzymał Michała Koca. To był sygnał ostrzegawczy dla żółto-niebieskich, który zadziałał na nich bardzo dobrze. Już w 18. minucie w polu karnym faulowany był Maksymilian Podgórski, a jedenastkę na gola zamienił Maciej Rakoczy. Pięć minut później pomocnik Stali ponownie postawił futbolówkę na jedenastym metrze, tym razem samemu będąc faulowanym w „szesnastce”. Rakoczy ponownie okazał się bezbłędny i brzeżanie prowadzili już 2:0. W kolejnych minutach to Stalowcy bliżej byli trzeciego trafienia, niż goście zdobycia bramki kontaktowej. Sytuacje mieli m.in. Michał Sypek i Maksymilian Podgórski, ale do przerwy wynik już się nie zmienił.

Po zmianie stron brzeżanie nadal dominowali i nie było widać przestoju w ich grze. Sytuacji bramkowych nie brakowało. Najbliżej szczęścia był Michał Sypek, któremu kilkukrotnie zabrakło naprawdę niewiele, by wpisać się na listę strzelców. Aktywny był też lewoskrzydłowy Daniil Rudenko. Bramkę na 3:0 na swoim koncie w 86. minucie zapisał jednak inny zmiennik – Patryk Drożyński, który z bliska wykorzystał dogranie Łukasza Sztylki. Stal po bardzo dobrym i przede wszystkim równym meczu pokonała Fortunę Głogówek 3:0.

20. kolejka IV ligi opolskiej

Stal Brzeg – Fortuna Głogówek 3:0

bramki: Rakoczy 18’k, 23’k, Drożyński 86′

Stal: Firek – Sztylka, Tupaj, Kowalski, Szymczyk, Kuriata (62′ Chołast), Rakoczy, Sypek (87′ Dychus), Poniewierski (46′ Rudenko), Brusiło (77′ Zender), Podgórski (65′ Drożyński). Trener Paweł Schmidt.

Stal bez kartek.

Sędziował Mateusz Banaszak.

Widzów 350.

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn