Sparing: Stal Brzeg – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:2

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Przegraną w ostatniej grze kontrolnej zanotowali piłkarze brzeskiej Stali, którzy na własnym obiekcie ulegli Pogoni Nowe Skalmierzyce 1:2.

Niemal całe spotkanie odbywało się przy dość rzęsiście padającym deszczu, ale mimo to obie ekipy stworzyły dobre widowisko. Nasza drużyna na dobrą sprawę przegrała mecz na własne życzenie, tracąc dwie dość kuriozalne bramki.

Wszystkie trafienia padły w I połowie. Już w 10. minucie Dominik Bronisławski z lewego skrzydła znakomicie dograł do Damiana Celucha, a ten z kilku metrów zamknął akcję i otworzył wynik meczu. Żółto-niebiescy nie nacieszyli się prowadzeniem zbyt długo. Nie minęło nawet 60 sekund, kiedy futbolówka dość pechowo odbiła się w naszym polu karnym od jednego z obrońców i trafiła pod nogi zawodnika gości – Kacpra Majerza, który wyrównał rezultat. Przed zmiana stron kilka okazji mieli brzeżanie – próbowali Czajkowski, Sypek czy piłkarz testowany w naszym zespole, lecz za każdym razem brakowało im precyzji. Szczęście z kolei nieco uśmiechnęło się do piłkarzy Pogoni w 44. minucie. Zawodnik rywali wygrał przebitkę na linii pola karnego, a akcję ostatecznie golem na 1:2 wykończył Filip Szewczyk.

W drugiej połowie gra naszej drużyny była już bardziej składna, choć sytuacji bramkowych wciąż brakowało. Dobrze wyglądała linia defensywna żółto-niebieskich. Brzeżanie podjęli kilka prób, a najbliżej był dwukrotnie Maksymilian Podgórski, lecz ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie. Stal Brzeg przegrała z Pogonią Nowe Skalmierzyce 1:2.

Już za tydzień nasza drużyna zainauguruje rozgrywki ligowe. Mamy nadzieję, że ciężka praca wykonana przez Stalowców w letnim okresie przygotowawczym zaprocentuje w meczach o stawkę, a wszystkie błędy żółto-niebieskim uda się wyeliminować. W przyszłym tygodniu zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy mieli dla was prezentację nowych zawodników, a także kilka innych niespodzianek. Zapraszamy też na pierwszy mecz ligowy – w sobotę, 6 sierpnia o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim w Brzegu ekipa Marcina Nowackiego podejmie rezerwy Chrobrego Głogów.

Sparing nr 5

Stal Brzeg – Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:2

bramki: Celuch 10′ – Majerz 11′, Szewczyk 44′

Stal: Jaskuła – Ograbek, Lechowicz, Wdowiak, Leończyk, Czajkowski, Sypek, Bronisławski, Matusik, Celuch, zawodnik testowany.

Od 60′ grali: Stitou, Podgórski, Kuriata, Kowalski, Paszkowski, Niemczyk, Szymczyk i zawodnik testowany, a od 65′ grał kolejny zawodnik testowany.

Trener Marcin Nowacki.

fot. Facebook Pogoni Nowe Skalmierzyce

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn