Sparing: Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg 0:3

Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

BTP STAL BRZEG

3
Widownia:
50

Zdecydowane zwycięstwo w przedostatnim meczu kontrolnym odnieśli zawodnicy Stali, którzy w środowy wieczór pokonali ekipę Ruchu Zdzieszowice 3:0.

Tak jak po sobotniej przegranej z Polonią Nysa nikt nie zamierzał rozdzierać szat, tak i po wygranej z Ruchem nie powinniśmy wpadać w hurraoptymizm, bo znamy doskonale specyfikę meczów sparingowych. Faktem jest jednak, że brzeżanie w Zdzieszowicach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i pewnie pokonali wicemistrza IV ligi opolskiej, z którym przecież zawsze bardzo ciężko nam się grało.

Pierwsza odsłona była bardziej wyrównana niż druga, ale to żółto-niebiescy szybko otworzyli wynik. W 8. minucie Michał Szymczyk dobrze zacentrował z prawego skrzydła do zawodnika testowanego, a ten zamknął dogranie, kierując piłkę do siatki. Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele okazji bramkowych. Szansę na trafienie dla Stali ponownie miał zawodnik testowany, lecz dobrze interweniował bramkarz zdzieszowiczan. Miejscowi też podjęli dwie próby – raz w dobrej sytuacji bronił Stitou, a za drugim razem bardzo niecelnie uderzył zawodnik Ruchu.

Po zmianie stron widzieliśmy jeszcze większą przewagę Stalowców, zwłaszcza od 60. minuty, kiedy trener Marcin Nowacki wymienił dziewięciu z jedenastu zawodników znajdujących się na murawie. To też przełożyło się na grę i wynik. W 72. minucie po składnej wymianie podań z piłką w polu karnym znalazł się Czajkowski i uderzył między nogami golkipera, podwyższając na 2:0. Sześć minut później centrę Ograbka z kilku metrów pewnie wykończył Celuch. Damian miał z resztą jeszcze jedną świetną szansę, lecz trafił jedynie w poprzeczkę. Obramowanie bramki obili też gospodarze i ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Stal pokonała Ruch 3:0.

W sobotę na Stadionie Miejskim w Brzegu czeka nas już ostatni sprawdzian przed startem ligi. Piłkarze Stali podejmą Pogoń Nowe Skalmierzyce – 5. drużynę III ligi grupy 2 poprzedniego sezonu.

Sparing nr 4

Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg 0:3

bramki: zawodnik testowany 8′, Czajkowski 72′, Celuch 78′

Stal – I połowa: Stitou – Wdowiak, Paszkowski, Kowalski, Kuriata, Niemczyk, Szymczyk, Podgórski i trzech zawodników testowanych.

W II połowie: od 46′ grał Lechowicz, od 60′ grali Bronisławski, Czajkowski, Ograbek, Matusik, Celuch, Leończyk, Sypek, Jaskuła i zawodnik testowany, a w 72′ na boisko wszedł Urysz. Trener Marcin Nowacki.