Sparing nr 5: Stal Brzeg – Pogoń Nowe Skalmierzyce (ZAPOWIEDŹ)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Ostatni sprawdzian mają przed sobą piłkarze naszej Stali, którzy w sobotnie przedpołudnie rozegrają mecz sparingowy z reprezentantem III ligi grupy 2 - Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Środowy pojedynek naszej drużyny z Ruchem Zdzieszowice dał nam odpowiedzi na kilka pytań, ale przede wszystkim potwierdził, że zespół Stali zmierza w dobrą stronę. Mamy nadzieję, iż równie dobre wrażenie żółto-niebiescy zostawią po sobie w sobotę, choć rywal to drużyna z wyższej półki niż zdzieszowiczanie.

Pogoń na co dzień występuje w III lidze grupie 2, obejmującej województwa wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie i zachodniopomorskie. W poprzednim sezonie ekipa z Nowych Skalmierzyc jako beniaminek zajęła wysokie, 5. miejsce w lidze, wygrywając 17 spotkań, 7 remisując i 10 przegrywając. W kolejnych rozgrywkach biało-niebiescy nadal powinni walczyć o wysokie cele, a przynajmniej to sugerują wyniki sparingów. Pogoń wygrywała bowiem z drużynami Śląska Wrocław U-19 (5:0), Wartą Sieradz (2:1), Ostrovią Ostrów Wielkopolski (3:1), LKS-u Gołuchów (4:0) i Baryczą Sułów (1:0), a jedyną przegraną (2:3) zanotowała z Piastem Żmigród.

Z drużyną Pogoni mierzyliśmy się już w lutym bieżącego roku w grze kontrolnej przed startem piłkarskiej wiosny. Wówczas 3:0 wygrali nasi rywale.

Mecz Stal – Pogoń zostanie rozegrany w najbliższą sobotę o godzinie 11:00. Wszystkich kibiców, którzy chcą zobaczyć, jak żółto-niebiescy wypadną w ostatnim sprawdzianie przed ligą, serdecznie zapraszamy na trybuny Stadionu Miejskiego w Brzegu.

Sparing nr 5

Stal Brzeg – Pogoń Nowe Skalmierzyce

30.07.2022 (sobota), godz. 11:00

Stadion Miejski w Brzegu

fot. Przemysław Nijakowski

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn