Sparing nr 5: Lechia Dzierżoniów – Stal Brzeg 0:2

Piłkarze Stali Brzeg zasłużenie wygrali z reprezentantem IV ligi dolnośląskiej.

Już w pierwszej części sobotniego spotkania żółto-niebiescy mieli więcej z gry, choć sytuacje bramkowe oglądaliśmy z obu stron. Po stronie gospodarzy blisko był m.in. Marcin Orłowski, który płasko uderzył tuż obok słupka, natomiast wśród brzeżan niewiele brakło Dominikowi Bronisławskiemu, a także Grzegorzowi Ochwatowi. Otwarcie wyniku nastąpiło w 38. minucie, gdy futbolówkę w polu karnym przyjął Michał Sypek i precyzyjnym strzałem pokonał stojącego między słupkami Adriana Szadego – byłego golkipera Stali.

Stalowcy prowadzili 1:0, a w drugiej połowie przeważali jeszcze bardziej i powinni zdobyć kilka bramek. Okazje mieli m.in. Wdowiak, Celuch i Dychus, lecz zabrakło nam lepszej skuteczności. Rezultat udało podwyższyć się tylko raz, w 70. minucie, gdy Marcin Niemczyk wykorzystał błąd dzierżoniowian przy wyprowadzaniu piłki i zdobył gola na 2:0. „Mały” już pięć minut później miał z resztą świetną szansę na dublet, ale jego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Lechii. Nasi rywale mieli niewiele atutów w ofensywie, a nawet gdy zdołali oddać uderzenie, to czujnie w bramce spisał się Dominik Brzozowski.

Ostatecznie Stalowcy wygrali drugi mecz kontrolny tej zimy i drugi raz zachowali czyste konto. Cieszy naprawdę niezła postawa całego zespołu i mamy nadzieję, że uda się ją potwierdzić również za tydzień. Rywalem będzie drużyna z absolutnie najwyższej trzecioligowej półki – wicelider tabeli Polonia Bytom.

Sparing nr 5

Lechia Dzierżoniów – Stal Brzeg 0:2

bramki: Sypek 38′, Niemczyk 70′

Stal – I połowa: Firek – Maj, Kulejewski, Kowalski, Czajkowski, Sypek, Ochwat, Bronisławski i trzech zawodników testowanych. II połowa: Brzozowski – Kuriata, Lechowicz, Wdowiak, Niemczyk, Dychus, Celuch i czterech testowanych. Trener Kamil Rakoczy.