Sparing nr 4: Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg (ZAPOWIEDŹ)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Po dwutygodniowej przerwie od gry piłkarze Stali znów sprawdzą swoją dyspozycję w meczu sparingowym. Rywalem brzeżan będzie lider opolskiej IV ligi - Ruch Zdzieszowice.

Przed tygodniem atak zimy storpedował plany żółto-niebeskich, przez co nie odbyła się gra kontrolna z MKS-em. Tym razem nic nie powinno stanąć nam na przeszkodzie, a sparing ze „Zdzichami” powinien dać odpowiedzi na kilka pytań, gdyż w brzeskim zespole wciąż testuje się paru zawodników.

Ruch Zdzieszowice jest aktualnie liderem IV ligi opolskiej. Podopieczni Sebastiana Polaka mają trzypunktowy zapas nad drugim LZS-em Starowice i wydaje się, że wiosną właśnie z tym zespołem będą toczyć bój o awans na szczebel trzecioligowy. Jesienne statystyki pomarańczowo-czarnych to 12 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki (bilans bramek 47:17).

Nasi rywale rozpoczęli już przygotowania do rundy rewanżowej, ale nie znaleźliśmy żadnych informacji odnośnie jakichkolwiek ruchów transferowych w ekipie ze Zdzieszowic. Ruch rozegrał już natomiast jeden sparing, w którym uległ Gwarkowi Ornontowice (IV liga śląska) 1:3. W ramach ciekawostki warto też wspomnieć, że w tym sezonie Stal grała już ze „Zdzichami” – w meczu 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski żółto-niebiescy wygrali 2:1 (bramki: Celuch 2 – Zapotoczny).

Spotkanie sparingowe zostanie rozegrane na boisku Centrum Sportu w Opolu, a pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 12:00.

Sparing nr 4

Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg

28.01.2023 (sobota), godz. 12:00

Centrum Sportu w Opolu, ul. Wandy Rutkiewicz 10

fot. Przemysław Nijakowski

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn