Sparing: Fortuna Głogówek – Stal Brzeg 4:2

Nieudanie serię sparingowych meczów rozpoczęli piłkarze Stali Brzeg, którzy przegrali na wyjeździe z IV-ligową Fortuną Głogówek 2:4. Trafienia dla naszego zespołu w I połowie zanotowali Jan Leończyk i Maksymilian Podgórski.

W tym spotkaniu trener Marcin Nowacki miał okazję przetestowania pięciu piłkarzy starających się o angaż w naszym zespole, ponadto w barwach Stali wystąpił powracający po wypożyczeniu do Foto-Higieny Gać Michał Szymczyk. Wolne otrzymali m.in. Amin Stitou, Michał Sypek, Dominik Bronisławski, Marcin Niemczyk i Marcin Wdowiak.

Przez całe spotkanie przy futbolówce dłużej utrzymywali się żółto-niebiescy. Przed zmianą stron gospodarze potrafili nam zagrozić praktycznie tylko stałymi fragmentami gry i właśnie w ten sposób zdobyli pierwszego gola w 4. minucie, kiedy to po rzucie wolnym i zamieszaniu w naszej szesnastce skierowali piłkę do siatki. W pierwszej połowie nasi piłkarze zdołali jednak wyjść na prowadzenie. Najpierw, w 22. minucie celnym uderzeniem przy bliskim słupku popisał się Leończyk, a w 35. minucie dobrą okazję wykończył Podgórski.

Po zmianie stron nastąpiły też zmiany w składzie żółto-niebieskich. W drugiej odsłonie nasi piłkarze byli bardzo nieskuteczni i marnowali wyborne sytuacje, zarazem popełniając rażące błędy w obronie, z których praktycznie wszystkie wykorzystali zawodnicy Fortuny. Zanim to się stało, w 47. minucie Stalowcy mieli rzut karny. Do futbolówki podszedł Damian Celuch i uderzył płasko, a jego intencje wyczuł golkiper z Głogówka. Gospodarze swoje bramki zdobywali w 52., 76. i 89. minucie, korzystając z nie najlepszej postawy brzeskiej obrony. W naszym zespole świetne okazje mieli m.in. Podgórski, Celuch czy Matusik, ale w drugich 45 minutach żadnemu z nich nie udało się znaleźć drogi do siatki. Ostatecznie Stal przegrała z Fortuną 2:4.

Kolejny mecz kontrolny rozegramy w najbliższą sobotę na Stadionie Miejskim w Brzegu o godzinie 11:00. Rywalem ekipy Marcina Nowackiego będzie Moto-Jelcz Oława.

Sparing nr 1

Fortuna Głogówek – Stal Brzeg 4:2 (1:2)

bramki dla Stali: Leończyk 22′, Podgórski 35′

Stal – I połowa: Jaskuła – Leończyk, Lechowicz, Kuriata, Szymczyk, Czajkowski, Podgórski i czterech zawodników testowanych. II połowa: Gromnicki – Kowalski, Paszkowski, Ograbek, Kuriata, Czajkowski, Matusik, Celuch i trzech zawodników testowanych. Na zmiany w II połowie wchodzili Podgórski, Szymczyk i dwóch zawodników testowanych. Trener Marcin Nowacki.