Celuch 40', 45'

Brak

Brak

Skład gospodarzy: Brak informacji

Skład gości: Stitou - Leończyk (46' Czajkowski), Wdowiak, Paszkowski (46' Lechowicz), Maj, Kuriata, Matusik, Podgórski (88' Widziak), Siudak (46' Niemczyk), Bronisławski, Celuch (78' Ograbek). Trener Kamil Rakoczy.

Sędzia:
Bartosz Owsiany
Widownia:
100

Po dublecie Damiana Celucha piłkarze Stali pokonali lidera IV ligi opolskiej i awansowali do 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Wynik spotkania został ustalony w pierwszej połowie, w której gra Stalowców nie do końca się kleiła. Groźniejsi byli zdzieszowiczanie, a strzały oddawali m.in. Zapotoczny i Kiliński, lecz ten pierwszy otworzył rezultat dopiero w 31. minucie. Były piłkarz Stali podszedł do futbolówki ustawionej na linii pola karnego i uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Amina Stitou. W 40. minucie żółto-niebiescy wykonywali rzut rożny. Dośrodkowanie Dominika Bronisławskiego idealnie na bliższym słupku strzałem głową wykończył Damian Celuch i było 1:1. Bardzo dużo działo się w końcówce pierwszej połowy. Najpierw, w 45. minucie Celuch prostopadłym podaniem wypuścił Bronisławskiego. „Deco” biegł sam na sam przez pół boiska i trafił tylko w słupek, ale na szczęście w szesnastce odnalazł się „Celi”, strzałem na pustą bramkę dając brzeżanom prowadzenie. Niewiele brakło, aby jeszcze przed zmianą stron Zdzichy wyrównały. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w naszym polu karnym słupek ostemplował Fedorowicz.

Na drugą połowę nasz zespół wyszedł z trzema zmianami. Na murawie zameldowali się Marcin Niemczyk, Mateusz Lechowicz i Jakub Czajkowski, a ich doświadczenie wyraźnie wpłynęło na grę Stali. Żółto-niebiescy całkowicie zdominowali przeciwnika, długo utrzymywali się przy piłce i kreowali sporo sytuacji bramkowych. Nareszcie zagrożenie przynosiły też stałe fragmenty gry, po których spokojnie mogły paść kolejne 2-3 gole. Próbowali m.in. Maj, Matusik, Bronisławski, Niemczyk, ale najbliżej był Damian Celuch, który po kolejnym dobrze bitym rzucie wolnym trafił w słupek. Nie udało nam się „zamknąć” meczu, przez co w samej końcówce inicjatywę przejęli miejscowi, lecz dobrze funkcjonowała nasza defensywa i ostatecznie rezultat już się nie zmienił. Stal wygrała 2:1 i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski, w której na wyjeździe zagra z reprezentantem IV ligi opolskiej – Fortuną Głogówek.

To awans był dziś najważniejszy i cieszy, że cel udało się zrealizować, ale równie mocno cieszy poprawa w wielu aspektach gry. Po zmianie stron oglądaliśmy już taką Stal, jaką chcielibyśmy widzieć jak najczęściej. Mimo tak wczesnej fazy Pucharu Polski pokonaliśmy jednego z faworytów rozgrywek, i to na wyjeździe, gdzie jak dotąd nie wygraliśmy jeszcze nigdy. Wierzymy, że rosnąca dyspozycja przełoży się również na wyniki ligowe i w sobotę przywieziemy do Brzegu zdobycz punktową z Zielonej Góry.