Rezerwy: Victoria II Chróścice – Stal II Brzeg 0:1

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Piłkarze drugiej drużyny Stali pokazali niesamowity charakter i po golu w doliczonym czasie gry wygrali w Chróścicach 1:0.

Nie było to łatwe spotkanie, gdyż w barwach Victorii wystąpiło kilku zawodników z kadry IV-ligowego zespołu. Gospodarze dzielnie stawiali opór, choć w pierwszej połowie to brzeżanie byli najbliżej bramki. W 15. minucie po dograniu od Bartosza Kusicielka i strzale Michała Kaczmara w tylko sobie wiadomy sposób bramkarz z Chróścic zdołał odbić piłkę na poprzeczkę. Oprócz tego z dalszej odległości uderzali rownież Kusicielek, Ziemba i ponownie Kaczmar, lecz bezskutecznie. Miejscowi mieli bardzo dobrą szansę w 27. minucie, ale świetnie spisał się debiutujący w bramce Stali 16-letni Kacper Stankiewicz, odbijając strzał z kilku metrów.

W II połowie niewiele się zmieniło. Wciąż przy piłce znacznie dłużej utrzymywali się podopieczni Damiana Dziury, lecz brakowało im klarownych okazji. Gospodarze nie przebierali w środkach, ale w doliczonym czasie gry nadziali się na kontrę. Michał Kaczmar urwał się obrońcy gospodarzy i dograł w pole karne do Igora Makosa, który z kilku metrów nie mógł się pomylić. Ogromna radość naszego zespołu nie mogła dziwić, gdyż żółto-niebiescy pokazali niesamowitą determinację i zgarnęli trzy punkty w spotkaniu, które wcale nie układało się po ich myśli.

– Dla takich momentów warto przychodzić na mecze. Po raz kolejny pokazaliśmy charakter, cierpliwość i grę do samego końca. Przeciwnik był bardzo dobrze zorganizowany, podwajał nas w kluczowych momentach i ciężko było nam stworzyć dobrą sytuację. Kończąc rundę chcę podziękować zawodnikom oraz wszystkim sympatykom naszej drużyny, którzy nas wspierają. Przed nami jeszcze puchar, gry kontrolne oraz podsumowanie rundy – powiedział po spotkaniu trener Damian Dziura.

Nasza drużyna zakończyła rundę jesienną na 3. pozycji w tabeli A-klasy, tracąc do drugiego w stawce LKS-u Rybna jedynie dwa oczka. Na wiosnę będzie się o co bić, gdyż druga drużyna w tabeli na koniec sezonu zagra w barażach o awans do klasy okręgowej.

Piłkarze Stali II Brzeg nie udają się jednak jeszcze na przerwę – za tydzień, w niedzielę w ramach II rundy terytorialnego Pucharu Polski młodzi Stalowcy zmierzą się z Victorią Kościerzyce. Mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Brzegu o godzinie 13:00.

13. kolejka A-klasy

Victoria II Chróścice – Stal II Brzeg 0:1

bramka: Makos 90+3′

Stal: Stankiewicz (46′ Nowosielski) – B. Bielecki (75′ Pietrzak), Zalewski, Urysz, Janczak, Wojciechowski (65′ Sajdyk), Ziemba (75′ Kutyła), Kusicielek (83′ D. Bielecki), Sikora (46′ Bożek), Nędzyński (83′ Makos), Kaczmar. Trener Damian Dziura.

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn