Rezerwy Stali z pucharowym awansem

Zarówno Stal II Brzeg, jak i Victoria Kościerzyce zaprezentowały bardzo ofensywny, otwarty futbol, wskutek czego kibice oglądali aż 14 bramek.

Ostatecznie to młodzi brzeżanie awansowali do III rundy terytorialnego Pucharu Polski, wygrywając to starcie 10:4.

Na trudnym, zmrożonym bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Brzegu worek z bramkami otworzył się bardzo szybko. W 9. minucie niefortunną interwencją popisał się Mateusz Raczkowski, który skierował futbolówkę do własnej siatki. Stal II Brzeg prowadziła 1:0 i błyskawicznie poszła za ciosem. W 11. minucie na 2:0 podwyższył Michał Kaczmar, a dwie minuty później kolejnego gola zdobył Szymon Kutyła. W 24. minucie byliśmy świadkami drugiego trafienia samobójczego – tym razem autorstwa Bartosza Świechowskiego. Młodzi Stalowcy nie zamierzali na tym poprzestawać i kontynuowali egzekucję. Na bramki Ziemby i Nędzyńskiego jeszcze przed przerwą, w przeciągu 120 sekund dwukrotnie zdołali odpowiedzieć przyjezdni. Gole dla ekipy z Kościerzyc zdobyli Łukasz Doliński i Damian Bonar, ale ostatnie słowo w pierwszej połowie znów należało do żółto-niebieskich. Do siatki ponownie trafił bowiem Paweł Ziemba i szalone pierwsze 45 minut zakończyło się prowadzeniem Stali II Brzeg 7:2.

Po zmianie stron oba zespoły nieco spuściły z tonu, a spotkanie przestało być aż tak jednostronne. Ostatecznie brzeżanie zdobyli trzy gole – dwa razy na listę strzelców wpisał się Bartosz Kusicielek, a raz Michał Kaczmar, natomiast po stronie zespołu trenera Bartosza Kowalskiego bramki zdobywali Rafał Rajpold i Mateusz Raczkowski. Nasze rezerwy wygrały 10:4 i niezwykle efektownie zakończyły 2022 rok.

– Tydzień temu zdobyliśmy bramkę w ostatniej minucie, kończąc ligę na trzecim miejscu. Dzisiaj strzelając dziesięć bramek nie mogliśmy lepiej zakończyć rundy jesiennej. Wiedzieliśmy, czego spodziewać się po zespole Kościerzyc i dla nas kluczowe były wejścia bocznymi sektorami. Byliśmy zabójczo skuteczni na początku spotkania, a dzięki temu grało nam się zdecydowanie łatwiej. Co prawda popełniliśmy kilka błędów, które skutkowały stratami bramek, lecz dla nas najważniejsze jest to, że zakończyliśmy rundę dobrymi wynikami popartymi dobrą grą. Chcę podziękować wszystkim zawodnikom, którzy zagrali w tej rundzie (było ich łącznie 36), trenerowi Markowi, panu Kierownikowi, Łukaszowi oraz wszystkim kibicom naszej drużyny – podsumował trener Damian Dziura.

II runda terytorialnego Pucharu Polski

Stal II Brzeg – Victoria Kościerzyce 10:4

bramki: Raczkowski 9′ sam, Kaczmar 11′, 68′, Kutyła 13′, Świechowski 24′ sam, Ziemba 34′, 44′, Nędzyński 36′, Kusicielek 71′, 77′ – Doliński 39′, Bonar 40′, Rajpold 56′, Raczkowski 88′

Stal: Łopatka – B. Bielecki, Janczak, Urysz (60′ Pietrzak), Zalewski (60′ D. Bielecki), Wojciechowski (60′ Sajdyk), Kusicielek, Kutyła, Nędzyński (60′ Makos), Ziemba (60′ Sikora), Kaczmar. Trener Damian Dziura.