Rezerwy: Stal II Brzeg – TOR II Dobrzeń Wielki 5:0

Druga drużyna Stali odniosła bardzo okazałe zwycięstwo, choć egzekucję na zespole z Dobrzenia Wielkiego rozpoczęła dopiero po przerwie.

Obie ekipy miały okazje do otwarcia wyniku jeszcze w pierwszych 45 minutach. Znacznie bardziej klarowne stwarzali sobie nasi zawodnicy, lecz razili nieskutecznością. Blisko był Konrad Nędzyński (dwukrotnie) i Krzysztof Sajdyk, zaś dosłownie centymetrów brakło Pawłowi Ziembie, który ostemplował poprzeczkę. Przyjezdni też się odgryzali, a najbliżej szczęścia byli w 13. minucie, kiedy to po nieporozumieniu w naszej szesnastce świetnie interweniować musiał stojący między słupkami Adrian Łopatka.

Po zmianie stron szybko rozwiązał się worek z bramkami. Już w 51′ znakomitym prostopadłym podaniem popisał się Szymon Zalewski, który wypuścił sam na sam Konrada Nędzyńskiego, a ten podciął piłkę nad bramkarzem, otwierając wynik meczu. Ten sam zawodnik powtórzył swój wyczyn dziesięć minut później, wykorzystując dobre dogranie z prawego skrzydła. W 70. minucie na 3:0 kapitalnym strzałem z rzutu wolnego podwyższył Igor Makos, w 80′ futbolówkę do siatki skierował Marcel Pietrzak, a trzy minuty przed końcem debiutanckie trafienie dla żółto-niebieskich zanotował Jan Mraczek.

Ostatecznie Stal II Brzeg pokonała rezerwy TOR-u Dobrzeń Wielki 5:0, dzięki przegranej LKS-u Rybna z Victorią Kościerzyce zbliżając się do 2. miejsca w tabeli na odległość jednego punktu. Gratulujemy!