Rezerwy: Stal II Brzeg – Śląsk II Łubniany/Brynica 5:0

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Pewne, zdecydowane i całkowicie zasłużone zwycięstwo drugiej drużyny Stali Brzeg w meczu 6. kolejki A-klasy.

Spotkanie tym razem zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią, które w przeciwieństwie do trawiastego bocznego boiska jest znacznie większe. Ten atut zdecydowanie sprzyjał naszym zawodnikom, którym znacznie łatwiej było konstruować ataki i stwarzać kolejne sytuacje. Już pierwszą z nich udało się wykorzystać po upływie zaledwie 40 sekund, kiedy zgranie głową Sikory i strzał Kusicielka podbił jeszcze Nędzyński. Kolejne szanse mieli Kusicielek, Kutyła czy Sajdyk, ale w 22. minucie rezultat ponownie podwyższył Nędzyński, wykorzystując świetne podanie Bartosza Bieleckiego. Przed zmianą stron próbowali również goście – dwukrotnie dobrze interweniował stojący pomiędzy słupkami Adrian Łopatka, a jedno groźne uderzenie głową minęło naszą bramkę. W 45′ gola do szatni zdobył Nędzyński, kompletując klasycznego hat-tricka i w zasadzie zamykając emocje w tym spotkaniu.

W drugiej połowie nadal oglądaliśmy sporą przewagę żółto-niebieskich. Do siatki udało się trafić tylko dwukrotnie: w 60. i 85. minucie skutecznością popisał się wchodzący z ławki Szymon Widziak. Szans na gole było znacznie więcej, a szczególnie blisko bramki był powracający po przerwie Michał Kaczmar. Ostatecznie Stal II po bardzo dobrym występie pokonała Śląsk II Łubniany/Brynicę 5:0.

– Cieszy bardzo dobra gra i punkty, bo ich najbardziej nam brakowało. Cieszą mnie również powroty zawodników: Maksa Bożka (powrót po kontuzji zerwanych więzadeł) i Michała Kaczmara, gdyż są to zawodnicy, którzy mogą dać wiele naszej drużynie. Musimy w kolejnych spotkaniach utrzymać tempo gry przez całe spotkanie. Gratuluję chłopakom, bo te zwycięstwo pozwoli im jeszcze bardziej uwierzyć w nasz projekt – ocenił mecz trener Stali II Brzeg Damian Dziura.

Na naszym kanale YouTube można obejrzeć bramki:

Za tydzień nasz zespół zagra na wyjeździe z ostatnią w tabeli Widawą Wilków.

6. kolejka A-klasy

Stal II Brzeg – Śląsk II Łubniany/Brynica 5:0

bramki: Nędzyński 1′, 22′, 45′, Widziak 60′, 85′

Stal: Łopatka – D. Bielecki (65′ Bożek), Kowalski, Urysz (65′ Janczak), B. Bielecki, Wojciechowski (46′ Pietrzak), Sajdyk (54′ Widziak), Kusicielek, Kutyła, Sikora (46′ Kaczmar), Nędzyński. Trener Damian Dziura.

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn