Rezerwy: Stal II Brzeg – LZS Brynica 5:2

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Rezerwy Stali Brzeg w ostatnim meczu ligowym w tym roku odniosły pewne zwycięstwo.

Trzy punkty sprawiły, że nasi piłkarze zimę spędzą na pozycji wicelidera A-klasy. Na dziś to miejsce gwarantowałoby bezpośredni awans do Klasy Okręgowej, gdyż aktualnie na 1. miejscu są rezerwy Startu Namysłów, które w tym momencie nie mają możliwości awansu wyżej (w „Okręgówce” gra również I zespół Startu).

Niedzielny pojedynek, pomimo ambitnej postawy gości, przebiegał pod dyktando żółto-niebieskich. Nasi piłkarze już w 12. minucie otworzyli rezultat, a do siatki trafił niezawodny w ostatnich tygodniach Bartosz Kusicielek. Jeszcze przed przerwą oglądaliśmy dwie bramki. Najpierw na 2:0 pięknym strzałem z dystansu podwyższył Szymon Zalewski, a w 45. minucie kontaktowego gola po składnej akcji zdobyli goście. Brzeżanie mieli szanse na kolejne trafienia. Najbliżej tego był Oleksandr Skakun, który dwukrotnie przegrał pojedynek z bramkarzem.

Po zmianie stron podopieczni Wojciecha Kaszuba szybko złapali swój rytm i znowu wysunęli się na dwubramkowe prowadzenie. W 49. minucie po rzucie rożnym z bliska trafił Konrad Nędzyński. Sześć minut później kolejną okazję wykorzystał Kusicielek, mijając bramkarza i kierując futbolówkę do bramki. Ten sam zawodnik w 90. minucie ustrzelił hat-tricka. Wcześniej błąd Adriana Łopatki wykorzystali przeciwnicy, a ostateczny wynik to 5:2 dla Stali II Brzeg.

Ligowe granie w 2023 roku zostało więc zakończone, ale wisienką na torcie będzie przyszłotygodniowy mecz terytorialnego Pucharu Polski, w którym Stal II Brzeg zagra na wyjeździe z Pogonią Łosiów, na co dzień występującą w B-klasie.

13. kolejka A-klasy

Stal II Brzeg – LZS Brynica 5:2

bramki dla Stali: Kusicielek 12′, 55′, 90′, Zalewski 37′, Nędzyński 49′

Stal: Łopatka (78′ Grobelski) – Naspiński (82′ Młynarczyk), F. Sikora, Urysz, Kopij, Bożek (67′ Galant), Ziemba (53′ Sajdyk), Zalewski (70′ Wroński), Nędzyński (60′ P. Sikora), Kusicielek, Skakun (73′ Chromik). Trener Wojciech Kaszub.

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn