Pucharowy awans. Fortuna Głogówek – Stal Brzeg 1:4

Zalewski 82' k

BTP STAL BRZEG

4

Celuch 51', 88', Niemczyk 60', Bronisławski 75'

Skład gospodarzy: Wyjściowy: Charęza - Rudziński, Nowak, T. Hajduk, Wesoły, Willim, Damrat, Kuczera, Szampera, Trinczek, D. Hajduk. Trener Maciej Lisicki.

Skład gości: Stitou - Kuriata, Kowalski, Lechowicz, Maj, Czajkowski (88' Urysz), Niemczyk (88' Wojciechowski), Szymczyk (70' Siudak), Czernysz (55' Matusik), Bronisławski, Celuch. Trener Kamil Rakoczy.

Sędzia:
Mateusz Wąsiak
Widownia:
100

Piłkarze brzeskiej Stali w drugiej połowie potwierdzili różnicę klas i zdecydowanie wygrali z Fortuną Głogówek, awansując do ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Choć końcowy wynik wskazuje zdecydowanego zwycięzcę, to po pierwszej połowie głośno wspierający swój zespół kibice Stali nie mieli tęgich min. Brzeżanie grali bowiem wolno i przewidywalnie, przez co mimo dłuższego utrzymywania się przy futbolówce nie stworzyli sobie prawie żadnej dogodnej okazji. Z jedynymi wartymi odnotowania próbami Szymczyka i Czernysza poradził sobie Charęza, a główka Celucha z kilku metrów minęła słupek bramki gospodarzy. Sporadyczne wypady Fortuny pod nasze pole karne również nie przynosiły zagrożenia. Jedynie raz, w 36. minucie Tomasz Hajduk przymierzył zza szesnastki, lecz ostatecznie minimalnie się pomylił.

Po zmianie stron żółto-niebiescy wrzucili wyższy bieg, co od razu przyniosło rezultaty. W 51. minucie świetne prostopadłe podanie uruchomiło Dominika Bronisławskiego, który dograł wzdłuż bramki do Damiana Celucha, a ten z kilku metrów otworzył rezultat sobotniego spotkania. Niedługo później żółto-niebiescy poszli za ciosem, lecz w międzyczasie kluczową interwencją popisał się Amin Stitou, broniąc mocny strzał z dystansu autorstwa Dariusza Hajduka. Zamiast wyrównania, w 60. minucie było już 2:0. Świetne dośrodkowanie Matusika z prawego skrzydła zakończyło się główką Marcina Niemczyka, który zdobył drugiego gola. Świadkami najpiękniejszego trafienia byliśmy natomiast w 75. minucie. Futbolówkę zgarnął Dominik Bronisławski i uderzył z okolic 20. metra, pakując piłkę w samo okienko bramki gospodarzy. Ci podjęli jeszcze walkę i postarali się o trafienie honorowe. W 82. minucie arbiter uznał, że Michał Kuriata w polu karnym zagrał ręką i podyktował rzut karny, którego pewnym egzekutorem okazał się Adam Zalewski. Gol na 1:3 nie przyniósł jednak większych emocji w tym spotkaniu. Stalowcy kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, a w 88. minucie przypieczętowali swój awans trafieniem  Damiana Celucha z najbliższej odległości.

Nasi piłkarze wykonali swoje zadanie w naprawdę niezłym stylu. Cieszymy się z awansu, a od początku nowego roku pracujemy również nad poprawą sytuacji w tabeli III ligi. Przed zarządem klubu i sztabem szkoleniowym czas przemyśleń pod kątem zimowych wzmocnień, które niewątpliwie są potrzebne. Te decyzje dopiero przed nami, natomiast teraz chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym sponsorom oraz kibicom za wsparcie w ostatnim półroczu. Bez was Stal nie miałaby sensu – dziękujemy!

Dodajmy jeszcze, że losowanie par ćwierćfinałowych i półfinałowych wojewódzkiego Pucharu Polski zostało zaplanowane na środę, 7 grudnia.