Pogoń Prudnik – Stal Brzeg 1:13

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Piłkarze brzeskiej Stali rozbili outsidera IV ligi, a wskutek zwycięstwa KS iPrime Bogacicy nad Małąpanwią Ozimek zostali nowym liderem tabeli!

O meczu nie ma zbytnio co się rozpisywać, bowiem dominacja Stalowców przez 90 minut była niepodważalna. Szczególnie w pierwszych fragmentach spotkania żółto-niebiescy byli bardzo nieskuteczni, ale z każdą kolejną minutą się rozkręcali i odkąd w 22. minucie Patryk Drożyński otworzył rezultat, kolejne bramki wpadały już z większą łatwością. Przed zmianą stron na listę strzelców wpisali się ponownie Drożyński, a także Hawryło, Sypek i Chołast.

Po zmianie stron oglądaliśmy kolejne bramki. Dublet ustrzelił wprowadzony z ławki Danil Rudenko, hat-tricka skompletował Patryk Drożyński, a kolejne gole na swoje konto zapisali Hawryło, Sypek, Zender i Poniewierski. Warto podkreślić również debiut i bramkę na 13:1 autorstwa 16-letniego Mateusza Mozoły, który na co dzień występuje w zespole juniorów młodszych Stali Brzeg. Gospodarze uratowali swój honor w 62. minucie, trafiając do naszej siatki. Ostatecznie Stal rozbiła Pogoń Prudnik 13:1.

Brzeżanie znakomicie wykonali swoje zadanie, a wskutek porażki Małejpanwii z Bogacicą na kolejkę przed końcem sezonu awansowali na fotel lidera IV ligi. Dziś żółto-niebiescy swoim uporem, ambicją i chęcią zdobycia kolejnych goli udowodnili, że to miejsce po prostu im się należy. W sobotę o godzinie 17:00 zagramy z Po-Ra-Wiem Większyce o awans do III ligi! Tego nie można przegapić – BĄDŹCIE Z NAMI!

29. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Pogoń Prudnik – Stal Brzeg 1:13 (0:5)

bramki: Drożyński 22′, 38′, 53′, Hawryło 35′, 84′, Sypek 44′, 60′, Chołast 45′, Rudenko 47′, 80′, Zender 77′, Poniewierski 87′, Mozoła 89′

Stal: Firek – Sztylka, Tupaj, Hawryło, Brusiło, Kuriata (46′ Rakoczy), Chołast, Sypek (61′ Mozoła), Szymczyk (46′ Rudenko), Bujakiewicz (46′ Zender), Drożyński (61′ Poniewierski). Trener Paweł Schmidt.

Stal bez żółtych kartek.

Sędziował Przemysław Mielczarek.

Widzów 80.

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn