Podsumowanie sezonu w Akademii: juniorzy młodsi

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Kontynuujemy podsumowania zakończonego już sezonu 2022/23. Tym razem rzućmy okiem na rezultaty naszych juniorów młodszych.

Trzeba w tym miejscu dodać, że rozgrywki Opolskiej Ligi Juniora Młodszego były podzielone na dwie, całkowicie oddzielne rundy. Po jesieni notowane były spadki i awanse, a na wiosnę prowadzona była całkowicie nowa tabela.

Pierwsza część sezonu była dla podopiecznych Wojciecha Kaszuba bardzo nierówna. Wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe półrocze, ze względu na konieczność zbudowania niemal całkowicie nowego zespołu. Żółto-niebiescy potrafili zaskakiwać pozytywnie, wygrywając chociażby z Polonią Nysa czy Pomologią Prószków, ale zdarzały się im również klęski z MKS-em Gogolin czy Odrą II Opole. Najważniejsze, że pomimo wielu trudności cel w postaci utrzymania w Opolskiej Lidze Juniora Młodszego został zrealizowany.

JUNIORZY MŁODSI – RUNDA JESIENNA

MIEJSCE W TABELI: 6.

BILANS: 5 zwycięstw, 2 remisy, 7 porażek

BRAMKI: 26:34

NAJLEPSI STRZELCY: Jakub Pawlica i Tomasz Górski (7 goli)

Runda wiosenna była już dużo bardziej udana i przede wszystkim znacznie bardziej równa. Nasi piłkarze wygrali siedem spotkań, 3 zremisowali i 4 przegrali, co pozwoliło im zająć miejsce na najniższym stopniu podium i otrzymać brązowe medale. Pozytywnym aspektem z tej części sezonu były nie tylko wyniki, ale również wprowadzanie do zespołu zawodników z rocznika trampkarzy – m.in. Mateusza Mozoły czy braci Adama i Jakuba Zielińskich.

JUNIORZY MŁODSI – RUNDA WIOSENNA

MIEJSCE W TABELI: 3.

BILANS: 7 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki

BRAMKI: 46:23

NAJLEPSZY STRZELEC: Mateusz Mozoła (12 bramek)

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn