Podsumowanie sezonu 2023/24 – Akademia Piłkarska

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem sezonu 2023/24 w wykonaniu naszych drużyn juniorskich i młodzieżowych.

Jaki to był sezon? Na pewno można mieć słodko-gorzkie odczucia, choć dwie najstarsze drużyny, biorące udział w rozgrywkach ligowych (juniorzy młodsi i rezerwy Stali) osiągnęły bardzo duże sukcesy. Podopieczni Marka Zagórskiego wywalczyli awans do Klasy Okręgowej, natomiast zawodnicy U-17 zarówno rundę jesienną, jak i wiosenną zakończyli na 3. miejscu. Gorzej poszło dwóm pozostałym ekipom (trampkarzom i młodzikom), które to zespoły musiały pogodzić się ze spadkami. Niestety trenerzy w tych grupach musieli radzić sobie ze sporymi problemami kadrowymi, przez co w spotkaniach ligowych występowali piłkarze rocznikowo młodsi, którzy – siłą rzeczy – tej piłkarskiej jakości muszą mieć mniej.

Zanim przejdziemy do każdej z drużyn, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom, trenerom oraz rodzicom piłkarzy za minione 12 miesięcy. Dziękujemy za wasz trud i zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszego klubu!

DRUŻYNA REZERW

Miejsce w tabeli: 1. (awans)

Bilans: 19 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki

Bramki: 102:34

Najlepszy strzelec: Danylo Yakovenko (15 goli)

Dla naszej drugiej drużyny to był wymarzony sezon. Ekipa Marka Zagórskiego była bezkonkurencyjna i rozbiła ligową stawkę, zapewniając sobie awans do „Okręgówki” już na kilka kolejek przed końcem sezonu. Najlepszym podsumowaniem była znakomita passa 14 ligowych zwycięstw z rzędu. Do tego nasze rezerwy dorzuciły zwycięstwo w terytorialnym Pucharze Polski. Ciężko wyobrazić sobie bardziej udane 12 miesięcy. Teraz naszych chłopaków czekają znacznie trudniejsze wyzwania, ale z pewnością i z nimi sobie poradzą.

JUNIORZY MŁODSI (runda wiosenna)

Miejsce w tabeli: 3.

Bilans: 8 zwycięstw. 2 remisy, 4 porażki

Bramki: 44:29

Najlepszy strzelec: Mateusz Mozoła (16 goli)

Za juniorami młodszymi brzeskiej Stali bardzo równy sezon – dwukrotnie, zarówno jesienią, jak i wiosną zajęli oni trzecie miejsce w Opolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Podopieczni Jarosława Aleksandrzaka w drugiej części rozgrywek grali równo i choć przydarzyło się im kilka wpadek, to pewnie zagwarantowali sobie pozycję na podium tabeli. Warto dodać, że również indywidualnie zawodnicy U-17 poczynili spory postęp, a dwóch z nich – Mateusz Mozoła i Tomasz Górski – zadebiutowało w pierwszym zespole na poziomie IV ligi.

TRAMPKARZE (runda wiosenna)

Miejsce w tabeli: 8.

Bilans: 0 zwycięstw, 2 remisy, 12 porażek

Bramki: 20:72

Najlepszy strzelec: Jakub Jakubik (6 goli)

Niestety trampkarze przez całe półrocze nie odnieśli ani jednego zwycięstwa, choć kilkukrotnie byli od niego naprawdę blisko. Żółto-niebiescy na murawie nie odstawali poziomem od rywali aż tak bardzo, jak pokazywałyby to wyniki, ale ostatecznie to rywale zazwyczaj okazywali się skuteczniejsi, bardziej wyrachowani. Trzeba w tym miejscu oczywiście wspomnieć, że brzeżanie w wielu spotkaniach grali zawodnikami młodszymi rocznikowo od swoich przeciwników. Przed naszym zespołem gra w I lidze trampkarzy w kolejnym sezonie i zdobywanie kolejnego doświadczenia.

 

MŁODZICY (runda wiosenna)

Miejsce w tabeli: 8.

Bilans: 2 zwycięstwa, 0 remisów, 12 porażek

Bramki: 30:136

W przypadku młodzików mamy podobną sytuację jak u trampkarzy. Tu również występowały problemy kadrowe, a zespół nie miał wystarczająco dużo jakości, by utrzymać się w lidze. Generalnie jednak końcowy rezultat pokazuje szerszy problem w brzeskiej piłce dziecięcej, ale to jest temat na odrębną dyskusję… Młodzi Stali Brzeg w przyszłym sezonie zagrają w Terytorialnej Lidze Młodzika.

 

 

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn