Piast Żmigród - Stal Brzeg 0:5

Piast Żmigród – Stal Brzeg 0:5

Piłkarze Stali Brzeg w meczu 32. kolejki III ligi rozbili Piasta Żmigród aż 5:0! Walczący o utrzymanie rywale zostawili na boisku dużo zdrowia, natomiast brzeżanie pokazali wielką klasę i mimo pewnego już utrzymania zaprezentowali się ze świetnej strony, pokazując znakomitą skuteczność i pewnie wygrywając.

Trener Marcin Nowacki zdecydował się na kilka zmian w wyjściowej jedenastce, szczególnie w linii defensywnej, jednak zmiennicy zaprezentowali się bardzo pozytywnie. Żółto-niebiescy weszli w mecz agresywniej, przez co wygrywali więcej pojedynków. Stalowcy szczególnie groźni byli po kontratakach. Już w 9. minucie Damian Celuch otrzymał prostopadłe podanie od Michała Kuriaty i wykorzystał je, pokonując bramkarza rywali i dając brzeżanom prowadzenie. Gospodarze próbowali, lecz byli wyjątkowo bezradni. W 32. minucie strzał Dominika Bronisławskiego ręką zablokował obrońca miejscowych, a arbiter nie miał innego wyjścia, jak wskazać na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał sam „Deco”. W 36. minucie było już 3:0. Na środku boiska z futbolówką urwał się Damian Celuch, pomknął z nią w pole karne i pokonał Korytkowskiego.

Po zmianie stron Piast dążył do odwrócenia losów spotkania, natomiast Stalowcy nastawili się na grę z kontry. Obie ekipy miały swoje okazje. Kilkukrotnie ze świetnej strony pokazał się powracający pomiędzy słupki Stali Miłosz Jaskuła, natomiast raz mieliśmy szczęście, gdy w obramowanie bramki trafił Głowieńkowski. Brzeżanie mieli kilka sytuacji i tylko nasza nieskuteczność, a także dobra dyspozycja Korytkowskiego uchroniły żmigrodzian od wyższej porażki. Próby podjęli m.in. Dychus, Podgórski czy Niemczyk. Ostatecznie w drugiej połowie dwukrotnie udało nam się trafić do siatki. Najpierw, w 77. minucie Bronisławski płaskim strzałem wykończył przytomne dogranie Dychusa, natomiast 10 minut później po zamieszaniu w szesnastce rywali do siatki trafił Celuch, kompletując hat tricka.

Warto dodać, że w drugiej połowie w poprzeczkę trafił jeszcze Bronisławski. Wydawałoby się, że ten mecz miał dwóch bohaterów: Damiana Celucha i Dominika Bronisławskiego, lecz na wyróżnienie zasługuje cała drużyna, włącznie z zawodnikami rezerwowymi. Mimo, iż teoretycznie mieliśmy już zapewnione utrzymanie i nie był to dla nas to mecz o życie, to brzeżanie pokazali się ze znakomitej strony i utrzymali koncentrację do końcowego gwizdka, pomimo kilku zmian w składzie. Brawo drużyna i liczymy, że tę dyspozycję zaprezentujecie również we wtorek, kiedy na Stadionie Miejskim w Brzegu o godzinie 18:00 zmierzymy się z Rekordem Bielsko-Biała. Serdecznie zapraszamy wszystkich na ostatni domowy mecz w tym sezonie!

32. kolejka III ligi (grupa 3)

(bramki: Celuch 9′, 36′, 87′, Bronisławski 33′ k, 77′) Stal: Jaskuła – Paszkowski, Wdowiak, Nowakowski (75′ Leończyk), Ograbek (46′ Kowalski), Kuriata (68′ Niemczyk), Danielik, Sypek (63′ Dychus), Matusik (63′ Podgórski), Bronisławski, Celuch.

Trener Marcin Nowacki.

Żółte kartki (Stal): Matusik, Kowalski, Jaskuła. Sędziował Sławomir Smaczny (Bytom). Widzów: 250 (w tym 20 z Brzegu).