Odzyskać trofeum po czterech latach. Czas na finał!

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Już jutro na Stadionie Miejskim w Kluczborku będziemy świadkami wielkiego wydarzenia. Stalowcy - jako formalni gospodarze meczu - w pojedynku finałowym wojewódzkiego Pucharu Polski zmierzą się z KS iPrime Bogacica.

Stawka środowego meczu jest wszystkim znana. Oprócz zdobycia trofeum, nagrody 40 000 złotych i możliwości gry na szczeblu ogólnopolskim Pucharu Polski, liczymy na to, że ewentualny triumf napędzi brzeżan w samej końcówce rozgrywek III ligi, gdzie sytuacja wciąż jest nieciekawa. W Kluczborku łatwo jednak nie będzie – nasi przeciwnicy z pewnością dadzą z siebie wszystko i choć na co dzień występują dwa poziomy rozgrywkowe niżej, to swoją postawą w tym sezonie zasłużyli na duży szacunek.

KS iPrime Bogacica jako klub funkcjonuje od 1946 roku. Zespół przez zdecydowaną większość czasu w XXI wieku występował w B-klasie (grał tam jeszcze do 2019 roku!), a dopiero w ostatnich latach zaczął się piąć po szczeblach rozgrywkowych. W poprzednim sezonie do awansu do IV ligi naszym rywalom brakło jedynie punktu, zaś w obecnym sezonie podopieczni Michała Buły nie zostawili ligowej konkurencji żadnych szans. Bogacica wygrała 25 meczów w Klasie Okręgowej, tylko jeden zremisowała i z ogromną przewagą nad wiceliderem oraz robiącym wrażenie bilansem bramkowym (111:16) zapewniła sobie promocję do IV ligi opolskiej.

Zespół naszych przeciwników prawdziwą furorę zrobił również w wojewódzkim Pucharze Polski. Na drodze do finału KS iPrime wygrywał kolejno z LZS Stary Ujazd (8:0), LZS Walce (6:0), LZS Domaszkowice (4:0), Skalnikiem Gracze (3:0) oraz Porawiem Większyce (2:1). Stalowcy z kolei pokonywali Ruch Zdzieszowice (2:1), Fortunę Głogówek (4:1), MKS Kluczbork (3:2 pd), a także walkowerem LZS Starowice 3:0 (na boisku 2:3).

Drużynę z liczącej niespełna 1500 mieszkańców Bogacicy tworzą w dużym stopniu byli piłkarze MKS-u Kluczbork. W tym gronie znajdują się doświadczeni Miłosz Reisch, Adam Orłowicz, Miłosz Culik, Michał Glanowski czy superstrzelec Kamil Babiarz. W biało-niebieskich barwach występował również choćby szkoleniowiec KS iPrime Michał Buła.

Przed naszym zespołem ogromna szansa na naprawienie tego nieudanego sezonu. Wszyscy liczymy na to, że Stalowcy potwierdzą swoją wyższość i po czterech latach ponownie przywiozą do Brzegu trofeum. Wyjątkowa oprawa, wielka stawka i ciekawy mecz z bardzo rozpędzonym rywalem – to wszystko czeka nas już jutro. Mamy nadzieję, że będziecie z nami w Kluczborku!

Finał wojewódzkiego Pucharu Polski

Stal Brzeg – KS iPrime Bogacica

17.05.2023 (środa), godz. 19:00

Stadion Miejski w Kluczborku

fot. Przemysław Nijakowski

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn