Nikodem Siudak nowym piłkarzem Stali!

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Z przyjemnością możemy zaprezentować pierwszego zawodnika, który tuż przed startem sezonu 2022/23 dołącza do drużyny Stali Brzeg. Nowym piłkarzem naszego klubu został pomocnik Nikodem Siudak!

Nikodem urodził się 18 września 2002 roku w Kowarach, mierzy 1,73 m i waży 68 kg. Jego nominalną pozycją jest bok pomocy. Swoją przygodę z piłką nowy zawodnik Stali rozpoczynał w Lechii Piechowice, gdzie występował w drużynach młodzieżowych. Kolejnym klubem od sezonu 2016/17 były Karkonosze Jelenia Góra, których to barwy Siudak reprezentował przez ostatnie lat – z przerwą na grę w juniorach Miedzi Legnica w latach 2018/19.

W zespole z Jeleniej Góry filigranowy pomocnik piął się od zespołu juniorów, przez drugą drużynę po ekipę seniorów Karkonoszy, z którą w sezonie 2020/21 Siudak wywalczył awans do III ligi. W minionych rozgrywkach na tym poziomie zanotował 33 mecze, zdobył 3 bramki oraz zanotował kilka asyst. Mimo spadku Karkonoszy Jelenia Góra z III ligi Nikodem bez wątpienia był wyróżniającą się postacią i zasłużył na to, żeby nadal zostać na tym poziomie rozgrywkowym.

Nasz nowy zawodnik trenował z zespołem już od dłuższego czasu i prezentował się z bardzo dobrej strony. Siudak zdobył m.in. bramkę w sparingowym spotkaniu z Ruchem Zdzieszowice. Teraz udało się dopiąć wszystkie formalności i bardzo cieszymy się, że młody zawodnik z pewnością będzie dużym wzmocnieniem ekipy Marcina Nowackiego.

Nikodem, witamy na żółto-niebieskim pokładzie i życzymy powodzenia!

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn