MAMY AWANS! Stal Brzeg – Po-Ra-Wie Większyce 6:0

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Piłkarze brzeskiej Stali pewnie pokonali Po-Ra-Wie Większyce 6:0 i awansowali do III ligi!

Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczął Maksymilian Podgórski, który otrzymał długie podanie od jednego ze stoperów i ze spokojem wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem gości. W 25. minucie było już 2:0. Tym razem z rzutu wolnego kapitalnie przymierzył Maciej Rakoczy, nie dając żadnych szans Matlokowi. Chwilę później zespół z Większyc miał znakomitą szansę na trafienie kontaktowe. W polu karnym faulowany był jeden z zawodników przyjezdnych, ale rywale fatalnie wykonali rzut karny, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką. Nasi piłkarze zamknęli ten mecz jeszcze przed przerwą. Najpierw, w 39. minucie głową na 3:0 podwyższył Sypek, a w 44. minucie jedenastkę, tym razem po drugiej stronie boiska pewnie egzekwował Rakoczy.

Druga część gry tak naprawdę była już tylko wyczekiwaniem na końcowy gwizdek i pomeczową fetę. Trener Paweł Schmidt posłał na boisko kilku zmienników, w tym między innymi 17-letniego Tomasza Górskiego. Żółto-niebiescy mimo to dążyli do kolejnych trafień i udało im się jeszcze dwukrotnie trafić do siatki. Najpierw, w 50. minucie głową bramkę zdobył Michał Szymczyk, a w 88. minucie szybką kontrę całego zespołu wykończył Patryk Drożyński. Ostatecznie Stal pokonała Po-Ra-Wie Większyce 6:0 i po roku przerwy powróciła do III ligi. Piłkarze, zawodnicy i sztab szkoleniowy rozpoczęli wspólne świętowanie.

– To był świetny sezon, jeden z najlepszych w ponad 55-letniej historii całego klubu. Awans seniorów do III ligi, ponadto awans naszych rezerw do Klasy Okręgowej i wygrany regionalny Puchar Polski. Jest się z czego cieszyć, chociaż nie było łatwo i nerwy były do ostatniej kolejki. Dziękuję wszystkim zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu, działaczom i zarządowi, bez których ten klub nie mógłby istnieć, oraz kibicom. Ponad 800 osób na dzisiejszym meczu to namacalny dowód na to, że Brzeg kocha piłkę nożną. Dziś świętujemy, ale od jutra rozpoczynamy pracę nad skonstruowaniem budżetu oraz wzmocnieniem kadry na III ligę – powiedział po zakończeniu meczu prezes Piotr Scąber.

Stal zamieni się miejscami w III lidze z LZS-em Starowice. Zespół spod Grodkowa niestety nie zdołał się utrzymać i ponownie zagra w lidze wojewódzkiej. Przed naszymi zawodnikami krótka przerwa od treningów. Start przygotowań do nowego sezonu zaplanowano na początek lipca, natomiast nowy sezon wystartuje w pierwszy weekend sierpnia.

30. kolejka BS Leśnica IV ligi opolskiej

Stal Brzeg – Po-Ra-Wie Większyce 6:0

bramki: Podgórski 14′, Rakoczy 25′, 44′, Sypek 39′, Szymczyk 50′, Drożyński 88′

Stal: Firek – Sztylka, Tupaj, Hawryło, Brusiło, Kuriata, Rakoczy (69′ Chołast), Sypek (79′ Górski), Szymczyk (79′ Rudenko), Bujakiewicz (69′ Poniewierski), Podgórski (61′ Drożyński). Trener Paweł Schmidt.

Żółta kartka: Tupaj.

Sędziował Paweł Dul.

Widzów: 800.

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn