Kamil Rakoczy nowym trenerem Stali!

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Z przyjemnością informujemy, iż nowym szkoleniowcem Stali Brzeg został Kamil Rakoczy, który w ostatnich trzech latach prowadził Polonię Bytom!

Kamil Rakoczy ma 42 lata i na co dzień mieszka w Bytomiu. Przez większość swojej kariery trenerskiej był związany z miejscową Polonią, gdzie początkowo pracował z młodzieżą, z zespołem rezerw, a także był II trenerem przy pierwszej drużynie. W sezonie 2016/17 Rakoczy prowadził krótko Chemik Kędzierzyn-Koźle z IV ligi opolskiej, natomiast przed rundą wiosenną tamtego sezonu przejął zespół Ruchu Radzionków.

Z tym klubem nowy trener Stali odniósł pierwsze duże sukcesy. „Cidry” najpierw zajęły 2. miejsce w IV lidze śląskiej, natomiast rok później podopieczni Kamila Rakoczego wygrali swoje rozgrywki. W barażach Ruch Radzionków sensacyjnie pokonał Polonię Bytom, awansując tym samym do III ligi. Szkoleniowiec odszedł z klubu w maju 2019 roku, a jego łączny bilans w meczach ligowych na ławce Ruchu to 39 zwycięstw, 18 remisów i 22 porażki.

Kolejnym klubem w karierze Kamila Rakoczego była Polonia Bytom, w której nowy trener Stali pracował przez ostatnie trzy lata. Bytomianie na poziomie III ligi nie schodzili z podium, rokrocznie walcząc o awans i dwukrotnie kończąc rozgrywki na drugim, a raz na trzecim miejscu. W czerwcu bieżącego roku obie strony podjęły decyzję o rozstaniu. Bilans trenera Rakoczego w zespole dwukrotnego Mistrza Polski to 54 zwycięstwa, 14 remisów i 19 porażek.

Nowy szkoleniowiec naszego klubu dobrze zna się z kilkoma zawodnikami żółto-niebieskich – Michał Maj, Damian Celuch i Jakub Czajkowski w przeszłości współpracowali z Kamilem Rakoczym w bytomskiej Polonii.

Trenerze, witamy na pokładzie i życzymy samych sukcesów ze Stalą!

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn