Trener Kamil Rakoczy po sparingu w Goczałkowicach: cały czas idziemy naprzód

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Szkoleniowiec Stali Brzeg Kamil Rakoczy ocenił ostatni sparingowy mecz swojego zespołu, w którym żółto-niebiescy pokonali LKS Goczałkowice - Zdrój 4:3.

– Przede wszystkim chciałbym przeprosić naszych kibiców za nagłą zmianę terminu oraz miejsca sparingu. Jak wiadomo, boisko ze sztuczną nawierzchnią w Brzegu jest naprawdę niskiej jakości i widzimy, że trenując na nim w zespole zaczynają pojawiać się drobne kontuzje i urazy. Bardzo chcieliśmy tego uniknąć, tym bardziej, że już za tydzień będziemy konfrontować się z Kluczborkiem na naturalnej nawierzchni. Przez cały tydzień szukaliśmy jakiegoś rozwiązania, aby zagrać na trawie z LZS-em Starowice, ale nie udało się go znaleźć. Wczoraj (w piątek) pojawiła się opcja rozegrania sparingu na naturalnej, świetnie przygotowanej trawie w Goczałkowicach i po konsultacjach z zawodnikami podjęliśmy decyzję, że to będzie dla nas lepsze. Przede wszystkim zależało nam na tym, by uniknąć obciążeń związanych ze sztuczną murawą, to na tym etapie było bardzo ważne. Stąd nastąpiła decyzja o zmianie sparingpartnera w ostatnich godzinach – powiedział Kamil Rakoczy.

– Drużyna z Goczałkowic to bardzo dobry przeciwnik, co pokazali nam dzisiaj w pierwszej połowie. Zdominowali nas wówczas i przegrywaliśmy całkowicie zasłużenie 0:2. Nie potrafiliśmy na boisku stworzyć jakiejś dogodnej sytuacji. Zareagowaliśmy w przerwie i dokonaliśmy zmian w składzie i ustawieniu, co przyniosło pożądany efekt. Bardzo dobrze funkcjonował nasz wysoki pressing, zmuszaliśmy rywala do oddawania piłki, stąd zespół się napędzał i tworzył coraz więcej sytuacji bramkowych. Skuteczność też nas dzisiaj nie zawiodła, walczyliśmy do samego końca i bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Cały czas idziemy naprzód i szukamy różnych rozwiązań. Najbliższy tydzień mamy jeszcze na to, aby ułożyć sobie jedenastkę na mecz pucharowy i później ligowy – dodał trener.

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn