Kadra Stali Brzeg na sezon 2023/24

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Już jutro meczem z Polonią Nysa piłkarze Stali rozpoczną nowy sezon IV ligi opolskiej. Najwyższy więc czas zaprezentować kadrę żółto-niebieskich, która będzie reprezentowała nasz klub i nasze miasto w rozgrywkach ligowych.

Po spadku z III ligi oczywiste było, że czeka nas bardzo duża przebudowa zespołu. Czas bowiem pokazał, że nie zawsze doświadczenie i dobre CV ma później przełożenie na to, co dany zawodnik prezentuje na murawie. W letniej przerwie z drużyną pożegnało się aż 15 piłkarzy – niektórzy wrócili z wypożyczeń do swoich macierzystych klubów, część postanowiła pozostać na poziomie III ligi z innymi zespołami, a z usług niektórych zrezygnował zarząd klubu.

W drużynie zostali zawodnicy, którzy chcą odbudować zarówno siebie, jak i pozycję Stali. Nie brakuje wśród nich zawodników doświadczonych już w III lidze – Aleksander Firek, Michał Kuriata, Michał Sypek, Mateusz Dychus czy Maksymilian Podgórski mają na koncie mnóstwo występów na tym poziomie rozgrywkowym i liczymy, że będzie to widoczne w IV lidze. Do nich dołączyło kilka bardzo ciekawych nazwisk. Z pewnością największym transferem w tym okienku jest przyjście do Stali Rafała Brusiły z I-ligowej Skry Częstochowa. Ogranym zawodnikiem jest również Maciej Rakoczy, a sporo spotkań w III i IV lidze rozegrali już m.in. Michał Hawryło, Łukasz Sztylka, Marcel Tupaj czy Paweł Bujakiewicz i Mikołaj Kudra (dwóch ostatnich powraca do Stali po dłuższej bądź krótszej przerwie).

Zespół Stali jest więc mieszanką młodości z doświadczeniem, z przewagą oczywiście młodzieży. Wierzymy, że będzie to mieszanka wybuchowa i chłopcy pokażą swój potencjał, który pokazywali już w meczach sparingowych.

Prezentację kadry zakończymy na sztabie szkoleniowym, gdzie naturalnie również doszło do roszad. Zespół latem objął trener Paweł Schmidt, który dotychczas z sukcesami pracował z młodzieżą w Śląsku Wrocław. Dla młodego szkoleniowca praca w naszym klubie jest szansą na dalszy rozwój, ale trener już zdołał pokazać, że posiada dobry warsztat i złapał kontakt z zespołem. Sztab uzupełnia trener bramkarzy i zarazem asystent I trenera Marcin Raczkowski oraz nieocenieni, będący wiele lat w klubie: kierownik drużyny Piotr Nawrot i fizjoterapeutka Sara Szymaniak.

Wraz ze startem nowego sezonu życzymy chłopakom dużo zdrowia oraz trochę piłkarskiego szczęścia. Jesteśmy przekonani, że jeśli chłopaki od pierwszego meczu będą walczyć jeden za drugiego, pomagać sobie nawzajem i przede wszystkim wierzyć w siebie, to będzie dobrze. Bez wątpienia zespół jest silny, ale na ile będzie go stać – zweryfikuje boisko. Powodzenia drużyno – godnie reprezentujcie nasz klub i nasze miasto w sezonie 2023/24!

STAL BRZEG 2023/24 – KADRA ZESPOŁU

Bramkarze: Aleksander Firek (05.09.2003), Adrian Łopatka (09.09.2005), Igor Czapran (21.05.2004)

Obrońcy: Jakub Kowalski (06.05.2001), Kacper Urysz (10.06.2004), Kamil Kopij, Marcel Tupaj (16.08.2002), Mikołaj Kudra (04.03.2002), Paweł Bujakiewicz (22.01.2000), Łukasz Sztylka (01.09.1999), Michał Szymczyk (12.01.2002)

Pomocnicy: Michał Kuriata (20.04.1999), Michał Sypek (22.01.1998), Dawid Wroński (20.08.2005), Rafał Brusiło (21.04.1989), Jakub Chołast (16.11.2005), Michał Hawryło (23.01.2001), Maciej Rakoczy (22.06.1996), Korneliusz Karolczak (12.03.2004)

Napastnicy: Maksymilian Podgórski (06.08.2002), Mateusz Dychus (05.09.2000), Dawid Poniewierski (11.01.2004)

Trener: Paweł Schmidt

Trener bramkarzy/asystent I trenera: Marcin Raczkowski

Kierownik drużyny: Piotr Nawrot

Fizjoterapeuta: Sara Szymaniak

Przyszli: Dawid Wroński (powrót z FC Wrocław Academy), Adrian Łopatka (z drużyny rezerw), Kamil Kopij (Pomologia Prószków), Dawid Poniewierski i Jakub Chołast (obaj z FC Wrocław Academy), Rafał Brusiło (Skra Częstochowa), Kacper Urysz (Foto-Higiena Gać – powrót z wypożyczenia), Paweł Bujakiewicz i Michał Hawryło (obaj z Foto-Higieny Gać), Łukasz Sztylka (Piast Żmigród), Igor Czapran (Ślęza Wrocław), Mikołaj Kudra i Maciej Rakoczy (obaj z Polonii Nysa), Marcel Tupaj (Carina Gubin).

Odeszli: Dominik Brzozowski, Łukasz Piontek i Grzegorz Ochwat (wszyscy do Polonii Bytom – powrót z wypożyczenia), Michał Maj (MKS Kluczbork), Marcin Wdowiak i Damian Celuch (obaj Barycz Sułów), Marcin Niemczyk (Małapanew Ozimek), Jakub Czajkowski (LZS Starowice), Herve Bostan Amani (LZS Piotrówka – powrót z wypożyczenia), Daniel Morys (Resovia Rzeszów via Garbarnia Kraków), Dominik Bronisławski (Karkonosze Jelenia Góra), Bartłomiej Kulejewski (MKS Myszków), Mateusz Szela, Damian Ślesicki i Radosław Bąk (wszyscy szukają klubów).

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn