Historia meczów Stali z Wartą

Już w sobotę naszą drużynę czeka bardzo ważny mecz z Wartą Gorzów. Prześledźmy więc historię dotychczasowych pojedynków pomiędzy tymi zespołami.

Z Wartą pierwszy raz zagraliśmy w roku 2018 – wówczas po wyrównanym meczu 1:0 wygrali brzeżanie, a zwycięskie trafienie zanotował Damian Celuch. W rundzie rewanżowej znów byliśmy świadkami spotkania, w którym obie drużyny miały swoje szanse, lecz tym razem minimalnie (1:0) lepsi byli piłkarze z Gorzowa Wielkopolskiego. Tak naprawdę tylko raz pojedynek Stali z Wartą był jednostronny – w maju 2021 roku nasi rywale wygrali na własnym stadionie aż 3:0.

W poprzednim sezonie żółto-niebiescy zwyciężyli oba mecze z Wartą. W rundzie jesiennej Stalowcy pojechali do Gorzowa, by przełamać fatalną serię i wyjść z dołka. Ostatecznie po trafieniu Marcina Niemczyka w końcówce udało się zwyciężyć 2:1, ale emocji nie brakowało – dość powiedzieć, że jedni i drudzy kończyli mecz w osłabieniu. Wiosną również triumfowaliśmy 2:1 – wówczas na dwie bramki Bronisławskiego goście odpowiedzieli w samej końcówce, lecz było to tylko trafienie honorowe.

Ostatnie starcie miało miejsce w listopadzie 2022 i zakończyło się niezadowalającym dla nas remisem 1:1. Rezultat w pierwszej połowie otworzył Michał Szymczyk, ale w drugiej połowie dośrodkowanie Lazara w nasze pole karne wylądowało w siatce. Na więcej obu ekip nie było już stać i Stal podzieliła się punktami z Wartą.

Z Warciarzami mierzyliśmy się siedem razy, wygrywając trzykrotnie, dwa razy remisując i tyle samo przegrywając (bilans bramek 6:7 na korzyść przeciwników).

Historia bezpośrednich spotkań:

27.10.2018: Stal Brzeg – Warta Gorzów 1:0 (bramka: Celuch)

18.05.2019: Warta Gorzów – Stal Brzeg 1:0 (Posmyk)

24.10.2020: Stal Brzeg – Warta Gorzów 0:0

26.05.2021: Warta Gorzów – Stal Brzeg 3:0 (Poniedziałek 2, Nowakowski)

25.09.2021: Warta Gorzów – Stal Brzeg 1:2 (Ogrodowski – Śledzicki sam., Niemczyk)

30.04.2022: Stal Brzeg – Warta Gorzów 2:1 (Bronisławski 2 – Mikołajczak)

05.11.2022: Warta Gorzów – Stal Brzeg 1:1 (Lazar – Szymczyk)