Trener Zbigniew Smółka: było widać świeżość, polot i szybkość w naszej grze

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn

Trener Zbigniew Smółka ocenił zwycięstwo swojego zespołu nad LZS-em Walce. Żółto-niebiescy pokonali rywala 3:0.

– Takiej dyspozycji mojego zespołu jak w pierwszej połowie dziś oczekiwałem. W moim odczuciu był to świetny występ. Ostatnio postanowiłem dać odpocząć liderom naszej drużyny. To dało bardzo fajny efekt, bo było widać świeżość, polot i szybkość w operowaniu piłką – ocenił sobotni mecz z LZS Walce trener Zbigniew Smółka.

– Postanowiłem wykorzystać dużą przewagę i praktycznie pewne zwycięstwo w tym meczu, zmieniając kluczowych piłkarzy — trzech już w przerwie i kolejnych trzech w okolicach 60. minuty. Świetnie realizowaliśmy założenia, utrzymując się przy piłce przez całe spotkanie – dodał szkoleniowiec.

– Kiedy ma się korzystny wynik, trzeba grać mądrze. Wiem, że nie podoba się to niektórym kibicom, bo chcieliby oglądać bardziej bezpośrednią grę, zwarcie, walkę i chęć zdobywania kolejnych bramek. Tylko muszą zrozumieć, że nie o to chodziło. Nie potrzebowaliśmy ryzykować fauli, urazów, kartek i innych drobnych wydarzeń, które przy wyniku 3:0 nie były nam potrzebne.

– Przed nami kolejny trudny krok za tydzień i nie możemy zapominać o celu. Czeka nas bardzo ważny mecz z dobrym zespołem, który — przypomnę — wygrał z nami jesienią. Mocno to pamiętam i już w przerwie myślałem o meczu z Głogówkiem. Chcemy rewanżu. Wszyscy już czekamy na ten mecz i chcemy go wygrać – zakończył trener.

Data publikacji:
Podziel się z innymi: Facebook Twitter LinkedIn