Rezerwy: Stal II Brzeg – Victoria Kościerzyce 0:1

Druga drużyna Stali zainaugurowała rozgrywki ligowe. W pierwszym meczu A-klasy żółto-niebiescy ulegli Victorii Kościerzyce 0:1.

W mecz, rozgrywany na bardzo grząskim, bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Brzegu lepiej weszli goście. Już w 10. minucie futbolówkę na lewej nodze miał Grzegorz Doszna i popisał się pięknym strzałem, dając prowadzenie zespołowi z Kościerzyc. Jak się okazało, było to zwycięskie trafienie, bowiem do końca meczu żadna ze stron nie potrafiła już umieścić futbolówki w siatce. Przez większość spotkania to młodzi piłkarze Stali dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz grali nią zbyt wolno, przez co nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Victorii. Co prawda próby z dystansu podejmowali Janczak, Nędzyński czy Zalewski, lecz wynikały one raczej z bezradności. Przyjezdni byli groźni po kontratakach i mogli podwyższyć jeszcze rezultat. Najbliżej celu był Rafał Rajpold, który trafił w poprzeczkę. Stalowcy próbowali odwrócić wynik meczu, ale zadanie utrudniła im czerwona kartka dla Daniela Bieleckiego w 78. minucie. Ostatecznie czujna w defensywie ekipa Victorii Kościerzyce dowiozła korzystny wynik do końca, wygrywając w Brzegu z rezerwami Stali 1:0.

Dzisiaj wygrało doświadczenie. My jako zespół będziemy się uczyć i to doświadczenie dopiero nabierać z każdym meczem. Przegraliśmy środek pola oraz nie potrafiliśmy stworzyć sytuacji pod dobrze zorganizowanym przeciwnikiem na własnej połowie. Było to nasze pierwsze przetarcie i myślę, że z meczu na mecz będziemy jeszcze lepszym zespołem – ocenił spotkanie trener Stali II Damian Dziura.

Jesteśmy przekonani, że nasi młodzi zawodnicy (w barwach Stali występują 17-18 latkowie) w kolejnych meczach zaprezentują się z lepszej strony, dołożą do tego przede wszystkim skuteczność i będą cieszyć nas swoimi wynikami tak, jak w poprzednim sezonie. Za tydzień Stal II Brzeg czeka wyjazd na pojedynek z drugą drużyną TOR-u Dobrzeń Wielki.